A na weekend polecam …

Choróbsko Testerki zostało już pokonane, a nawet jeśli (odpukać!) coś tam się jeszcze w płucach czai, to prowadzimy systematyczny atak inhalacjami. Kończą nam się powoli pomysły na coraz to nowe zabawy, kolorowanki, bajki, klocki, lalki, kucyki … wszystko już było. W desperacji puszczamy bańki mydlane do wanny i czekamy z utęsknieniem na poniedziałkową wizytę u pani doktor, która przynieść musi tylko dobre wieści. Innych nie przyjmujemy. Na szczęście spacery już w ten weekend dozwolone.

Zanim przejdę do atrakcji skorzystam jeszcze z okazji do podzielenia się z naszymi Czytelnikami jednym spostrzeżeniem, na poczynienie którego miały wielki wpływ dni spędzone z chorą córką w domu. Z biegiem czasu wiele rzeczy człowiekowi przybywa – lat, doświadczeń, zmarszczek, rozumu, czasem kilogramów. Jest jednak pewna rzecz, która pozostaje wciąż taka sama – talent plastyczny. Albo raczej jego brak. Oto namacalny tego dowód. Nasz Mikołaj. Według Testerki tylko trochę różni się od książkowego wzoru 😉

IMG_20160904_125518.jpg

IMG_20160904_125459.jpg

A jeśli chodzi o weekendowe atrakcje, to polecamy przede wszystkim spacery. Jeśli pogoda będzie przynajmniej taka jak dziś, to nie można nie ruszyć się chociaż na chwile nad morze. Niestety, nieubłaganie dobiegł kresu czas noszenia bluz i trzeba na nowo przywitać się z kurtkami.

Weekend to też dobry czas, aby ruszyć do kina. Na ekrany wchodzą „Bociany”, na które obiecałam zabrać Testera. No i jeszcze nie zeszła z nich bajka o Syrence, na którą musimy się  w końcu z Testerką wybrać. Mamy też dylemat – czy skorzystać z rodzinnej oferty w Multikinie czy wyruszyć w nieznane czyli do nowo otwierającego się  w ten weekend kina w CH Morena. Trudny wybór …

W galeriach handlowych w ten weekend również zagoszczą teatrzyki, które mogą umilić zakupy tym, którzy się na nie zdecydują. Start w CH Riviera w Gdyni (godz. 12:00) oraz w Auchan Rumia (o 13:00) w niedzielę 16.10.2016 r.

Za to w CH Alfa w Gdańsku przez cały weekend „Akcja cheerleaderki”, w ramach której zabawy, konkursy oraz występy formacji tanecznych z terenu Trójmiasta. No i warsztaty, na których można będzie zrobić własny … pompon. Tego jeszcze nie robiłam.

Dla tradycjonalistów jako biforek przed spacerem po Parku Oliwskim polecamy rozpoczynające się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w Kafe Delfin w Oliwie (ul. Opata Jacja Rybińskiego 17) warsztaty plastyczne, na których można oddać się szaleństwu z kredkami, farbami, plasteliną itp. i w absolutnym spokoju wypić pyszną kawę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s