A na weekend polecam …

Ale zanim przejdę do weekendowych propozycji pozwolę sobie na przekazanie pewnej istotnej informacji – bardzo dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, porady oraz sugestie dotyczące bloga, a zwłaszcza najbardziej skomplikowanej dla mnie technicznej strony jego funkcjonowania, reklamowania oraz poszerzania grona Czytelników. Porady te są dla mnie bardzo ważne, inspirujące i cóż … utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie samym słowem pisanym czyli treścią bloga Czytelnik żyje i że czas najwyższy zainwestować również w techniczną jego stronę. Tak żeby wynikało z niej choćby to, że blog od dawna ma już swoją FB stronę, którą to przy okazji pozwolę sobie zareklamować http://pl-pl.facebook.com/3miastookiemmamy/

W tym miejscu też prośba – jeśli wśród Czytelników jest ktoś obeznany z informatyką i technicznymi możliwościami blogowania, a chciałby mieć swój wielki wkład w naszego bloga, będę wdzięczna za kontakt i krótką lekcję informatyki. I to byłoby na tyle prywaty 😉

A do weekendowych propozycji przechodząc – warto nie dać się zwieść pięknej pogodzie, bo nasi synoptycy wieszczą na weekend opady deszczu i zwiastujące jesień ochłodzenie. Oczywiście tradycyjnie trzymamy z Testerami kciuki, żeby się i tym razem mylili, ale w gotowości mamy też kilka propozycji rozrywek w tak zwanym zadaszeniu.

I tak przez cały weekend w Galerii Bałtyckiej w godzinach 11-19 impreza dla miłośników klocków Lego – „Wyspa kreatywności”, a na niej moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Oprócz możliwości budowania z klocków, w planach również gry, konkursy i zabawy.

W tym samym czasie w CH Alfa w Gdańsku impreza dla nieco starszych fanów mody – impreza pod hasłem „W pogoni za modą” związana tematycznie z polską premierą filmu „Bridget Jones 3”. W planach pokazy mody, konkursy, porady stylistki … Czyli coś dla starszych niż Testerka dziewczynek.

W sobotę o godz. 12 rozpoczyna się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego mostu łączącego Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem. W planach piknik z atrakcjami również dla najmłodszych oraz możliwość zdobycia pamiątkowej łopatki z adekwatnym do wydarzenia nadrukiem. Mamy z Testerami różne łopatki, ale takiej jeszcze nie 😉

W sobotę również II edycja Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk”. Impreza rozpoczyna się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 o godzinie 10. Pierwszy bieg dla dzieci (150 m) rozpoczyna się o godzinie 11:00. Wpisowe od zawodników dorosłych to 19 zł, udział dzieci i młodzieży bezpłatnie.

1664769__kr

Dla fanów sportu oraz wszystkich spragnionych świeżego powietrza w niedzielę o godzinie 11 rusza Wielkie Sąsiedzkie grillowanie na Stadionie Leśnym w Sopocie (ul. Wybickiego 48/50). W planach atrakcje sportowe, kulinarne oraz … zdrowotne. Można będzie zbadać ciśnienie, poziom cukru oraz sprawdzić dokładną masę ciała. Dla tych, którzy postanowią ją nieco odbudować – grill oraz strefa food trucków. Dla tych, którzy stawiają bardziej na utratę – możliwość sprawdzenia się w licznych konkurencjach sportowych. Na ostatnim sopockim grillowaniu nasz Tester zapałał miłością do skoków o tyczce.

Oprócz tego standardowe weekendowe rozrywki czyli teatr, kino (oprócz „poranków” oraz stałego repertuaru  warto zajrzeć na stronę kina „Żak”, gdzie od 17 do 25 września Festiwal Filmowy Kino Dzieci) oraz zajęcia na terenie Edu Fun oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni. No i plaże wciąż jeszcze kuszą piękną pogodą. Oby utrzymała się jak najdłużej.

Z propozycji weekendowych, 0 które – choć odbędą się dopiero za tydzień – warto zadbać już teraz rezerwując wejściówkę polecamy wraz z Testerami show muzyczno – taneczne „Fabryka Zabawek”, na które zaprasza Kraina Kinder Niespodzianki. Impreza odbędzie się w przyszły weekend (sobota i niedziela) na stadionie Arena Gdynia przy ulicy K. Górskiego 8, a więcej szczegółów oraz możliwość rezerwacji dostępne są na stronie http://www.kinder.pl My już wejściówki mamy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s