A na weekend polecam …

Wraz z końcem wakacji Trójmiasto obudziło się z letniego (teoretycznie przynajmniej) letargu i tak oto mamy przed sobą pierwszy weekend, który śmiało nazwać można intensywnym imprezowo. Atrakcji bowiem tyle, że każdy, nawet najbardziej wybredny klient, znajdzie coś dla siebie, a skorzystanie ze wszystkich propozycji nie uda się nikomu. Nawet nam 😉 Zwłaszcza, że weekendowe poranki, ponoć słoneczne i ciepłe, planujemy spędzić na plażowaniu.

Sobota 10.08

Poranek można zacząć całkiem poważnie, bo w siedzibie Rady Miasta w Gdańsku, gdzie w ramach Dnia Otwartego na wszystkich przybyłych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji. W planach nie tylko zwiedzanie budynku i to w towarzystwie licencjonowanych przewodników PTTK i ewentualne spotkania z radnymi, ale również szereg zabaw i atrakcji na parkingu i terenie zielonym przed budynkiem, takie jak pokazy taneczne, konkursy, zabawy, pokazy służb mundurowych, robot pirotechniczny a nawet … kombinezon antywybuchowy. Poza tym gra miejska, pokaz mody, a nawet obróbki bursztynu. W porównaniu z zeszłym rokiem wyraźnie atrakcjami obrodziło. Początek imprezy godzina 9:00, zakończenie 14:00. Miejsce – siedziba Rady Miasta  w Gdańsku, Nowy Ratusz Wały Jagiellońskie 1

1658002__kr.jpg

Prosto z ratusza można udać się na przedstawienie lalkowe dla dzieci pt. „Szczęśliwe miasteczko” (godzina 11:30) do Nowej Synagogi w Gdańsku, gdzie trwa festiwal Zbliżenia. W programie dostępnym na stronie internetowej znaleźć można propozycje adresowane również do dzieci.

Dla tych bardziej imprezowych konsumentów wrażeń o godzinie 15:30 na Dolnym Mieście (rejon ulicy Łąkowej, dawna zajezdnia tramwajowa) rozpoczyna się zabawa w stylu retro czyli Retro Dolne Miasto. W planach atrakcje dla młodych, starszych i tych najmłodszych również. Gry, zabawy, konkursy, warsztaty, na których będzie można zrobić latawce,  lampiony oraz naczynia ceramiczne, występ artystów z Teatru Miniatura oraz strzelanie z łuku. A wszystko to w takt muzyki oczywiście. Na zakończenie o godz. 22:00 spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Również organizatorzy rozpoczynającego się w sobotę na Stadionie Energa Gdańsk Amber Fest zadbali o najmłodszych uczestników. Dla nich w godzinach 11:00 – 18:00 przewidziany jest piknik rodzinny, w ramach którego gry, zabawy i konkursy oraz oczywiście dmuchańce. Oprócz trunków piwnych na odwiedzających czekać będą również mięsa, wędliny, przetwory, miody, nalewki i inne lokalne specjały.

Dla tych, którym Gdynia bliższa niż Gdańsk w godzinach 11:00 – 18:00 na Skwerze Kościuszki będzie odbywał się Leśny Festyn Edukacyjny. Hasło przewodnie to „drewno = życie” ale w programie przewidziane są również inne mniej drewniane atrakcje.

Niedziela 11.08

Niedziela już nie wygląda tak atrakcyjnie, gdyż jedyne propozycje to kontynuacja sobotnich imprez. I tak w CH Alfa w Gdańsku od piątku do niedzieli trwać będzie wymiana książek, w ramach której zarówno duzi jak i ci mniejsi czytelnicy będą mogli zasilić swoje biblioteczki nowymi książkami w zamian pozbywając się pozycji już przeczytanych bądź tych mniej lubianych. Może komuś innemu przypadną do gustu bardziej …

„Odjazdowa zabawa” z Hot Wheels i Barbie w CH Klif w Gdyni to raczej propozycja na ewentualną niepogodę, ale i taką należy mieć w zanadrzu. Atrakcje przewidziane są przez cały weekend w godzinach 12:00 – 18:00

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s