A na weekend polecam …

Plaże oczywiście. Tu nie będę oryginalna. Gdybyśmy mieszkali w górach, to z całą pewnością poleciłabym góry. Nie ma bowiem lepszego sposobu na wykorzystanie ostatniego weekendu wakacji, tym bardziej że słonecznego ponoć, jak eksploracja lokalnych atrakcji. Tak że jeśli o nas chodzi, to w weekend skoro świt wbijamy się nad Bałtyk. Już postanowione.

Dla spalonych już porannym słońcem amatorów popołudniowych sobotnich wrażeń miasto Gdańsk przygotowało festyny rodzinne pod hasłem „Zrozumieć sierpień”. Impreza reklamowana jest jako rodzinna, więc atrakcji dla najmłodszych z pewnością również nie zabraknie. W planach relaks na leżakach, muzyka, gry terenowe. W godzinach 10-14 organizatorzy czekają na Stogach (okolice Pustego Stawu), a od godziny 15 impreza rusza na Biskupiej Górce.

Niedziela też zapowiada się atrakcyjnie, szczególnie dla młodych oraz bardzo młodych  wielbicieli sportów ekstremalnych. O godzinie 9:00 w gdyńskim Adventure Park w Kolibkach rozpoczyna się „Bieg małego komandosa”. Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali do pokonania trasę 200 metrów. Wraz z wiekiem dystans oraz stopień trudności wzrastają. Koszt udziału to 35 zł, a wszystkich żywo zainteresowanych tym wydarzeniem odsyłam na stronę internetową Parku.

O godzinie 11:00 w niedzielę można zrobić sobie zasłużoną przerwę w plażowaniu i wziąć udział nie wychodząc jednocześnie z plaży oraz kąpielówek w konkursie budowania z piasku. I to wcale nie zamków, tylko stadionu Energa, tak że dla wszystkich znudzonych  rodziców może być to niezła odmiana. Miejsce – plaża w Brzeźnie. Szczegóły na stronie http://www.trojmiasto.pl w zakładce dotyczącej imprez.

Na wielbicieli tradycyjnych festynowych rozrywek czyli cukrowej waty, dmuchanych zamków, gier i konkursów czeka w niedzielę w godzinach 11-18 kolejny festyn rodzinny. Tym razem w Centrum Kowale przy ulicy Staropolskiej 32.

No a na tradycjonalistów i poszukiwaczy względnego spokoju czekają  przynajmniej dwa godne polecenia parki – Park Oliwski oraz Park Oruński, oba dokładnie przetestowane, a tam między innymi takie oto rzadkie  widoczki …

IMG_20160813_173555.jpg– A czy ja już mogę ją puścić ? – pytał zniecierpliwiony Tester w trakcie tej oto foto sesji 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s