I znowu mamy weekend …

Wbrew szumnym zapowiedziom o powrocie do wzmożonej blogowej aktywności nasze życie rodzinne nie pozostawia ostatnio zbyt wiele czasu na pisanie. Wszystko za sprawą pogody oczywiście, bo dzieci zniechęcone zimnym wiatrem oraz koniecznością zakładania skarpetek pod sandały (o zgrozo!) jakoś nie garną się rekreacji na świeżym powietrzu, a znalezienie alternatywy dla oglądania po raz dwudziesty tego samego odcinka „Psiego patrolu” jest naprawdę trudnym i absorbującym zadaniem. No i w tym oto trudnym momencie zastał nas kolejny weekend.

No cóż … Powiem szczerze – sprawdziłam prognozy i optymizmem nie wieją. Wieją raczej zimnym wiatrem, temperaturami poniżej 20 stopni oraz przejściowymi opadami deszczu. Z tej też przyczyny nasz od dawna planowany weekendowy wyjazd do domku nad jeziorem w pewnej malowniczej miejscowości stanął pod bardzo dużym znakiem zapytania, a ostateczną decyzję podejmiemy dopiero w sobotę, kiedy możliwe będzie sprawdzenie, czy może jednak plotki o rychłym nadejściu jesieni okazały się przesadzone. Oczywiście żyjemy nadzieją na słońce i upały, ale jako ludzie przezorni na negatywny obrót spraw postanowiliśmy się również przygotować.

Trójmiasto jakoś nie rozpieszcza w te wakacje rozrywkami, ale kto mógł sądzić, że parki, plaże i bulwary nie okażą się zbyt uczęszczane tego tak zwanego lata. Stąd też pewnie ta stagnacja w branży rozrywkowej oraz sporo miejsca na kreatywność rodziców. Zarówno turystów jak i mieszkańców spędzających tu letnie miesiące.

Ten weekend oprócz Jarmarku Św. Dominika oraz towarzyszących mu imprez takich jak Kraina dobrej książki, Gry bez prądu itp. niewiele interesujących propozycji ze sobą niesie. Tradycyjnie popularnością cieszyć się będą poranki dla dzieci w kinach Helios (Bob Budowniczy) oraz Multikinie (Rodzina Treflików), a co niektórzy może skuszą się na Przygody Koziołka Matołka w Teatrze Malarnia (sobota, 13:00). Wprawdzie ani fizjonomia głównego bohatera ani ceny biletów (30 i 20 zł) jakoś nie zachęcają, ale cóż … Jak to mówią – na bezrybiu i rak ryba 😉

Jeśli pogoda jednak dopisze, za co mimo wszystko kciuki mocno trzymamy, to w niedzielę w godz. 13:00 – 24:00 planowana jest impreza w Nowym Porcie (plac przy ulicy Starowiślnej) pod hasłem „Cud nad Martwą Wisłą”, w ramach której organizatorzy zapewniają atrakcje dla małych i dużych gości.

W poniedziałek 15.08. za to Gdynia zaprasza na Święto Wojska Polskiego, w ramach którego nie tylko wojskowe piosenki, nauka węzłów żeglarskich, pokazy sprzętu, wojskowa grochówka ale też atrakcje dla dzieciaków. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 13:00 przy gdyńskiej Riwierze.

W temacie morskim pozostając – dla tych, którym wielce prawdopodobny brak pięknej pogody straszny nie jest, a żeglarstwo bliskie sercu, czeka niespodzianka. Organizatorzy zapraszają w ten weekend do odwiedzania strefy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku na PGE Stadionie Letnim przy Molo w Brzeźnie. W dniach od 13 do 14 sierpnia czekają darmowe żeglarskie zajęcia dla dzieci i młodzieży. Maluchy będą miały szansę popływać na łódkach typu Optimist, a większe dzieci na jachcie szkoleniowym Delphia 16.

DSC_3146.JPG

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s