A na weekend polecam …

o ile pogoda dopisze – a innej opcji nawet nie zakłam – to polecam tylko i wyłącznie aktywności w terenie. Czyli plaże, parki, lasy i outdoorowe festyny, choć tu ze świeżym powietrzem może być już gorzej. Niezmiennie fantastycznym rozwiązaniem na weekend są odwiedziny w oliwskim ZOO, które zachwyca i bawi za każdym razem tak samo.

DSC_2888.JPG

Sobota (18.06) to m.in. Dzień Otwarty w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku (ul. Równa 19/21) i całe mnóstwo atrakcji dedykowanych również najmłodszym gościom. Najbardziej wyczekiwaną przez Testera atrakcją są pokazy ratownictwa medycznego, które gdziekolwiek się odbywają, zawsze śledzi je z nieprawdopodobnym wręcz zainteresowaniem. Nie tylko jako widz, ale również jako młody adept sztuki ratowniczej.

IMG_20160529_141017.jpg

IMG_20160529_141046.jpg

A poza tym Policja, Straż Pożarna, zabytkowe pojazdy i motocykle żużlowe czyli wszystko to, co mężczyźni lubią najbardziej. Nawet tacy mali 😉 Z rzeczy wyczekiwanych przez Testerkę widzę na razie tylko grochówkę, ale jestem przekonana, że i ona nie będzie się nudziła.

Poza tym dla mieszkańców Gdyni zarówno małych jak i tych całkiem dorosłych ciekawą formą spędzenia czasu mogą być obchody Dnia sąsiada w Śródmieściu. Organizatorzy zapowiadają zamknięcie fragmentu ulicy Abrahama, na której pojawić ma się … wielki stół. Impreza planowana jest w godz. 11-17.

A jeśli już ktoś zawita do Gdyni, to może warto od razu na własne oczy zobaczyć Koło widokowe, które po raz pierwszy pojawiło się na Skwerze Kościuszki i może nawet się nim przejechać. Bliźniacza konstrukcja działa już także w Gdańsku. Miejsce i ceny te same co w roku ubiegłym. Frajda dla dzieci pewnie też porównywalna. Nasz zeszłoroczny przejazd kołem upłynął wprawdzie w takt stękania Testerki („już chcę wysiąść”, „jeść”, „pić” i te sprawy), co trochę zakłóciło nam podziwianie panoramy Gdańska i okolic, ale i tak zaryzykujemy. Ceny biletów na oba koła – 25 zł bilet normalny, 15 zł ulgowy, dzieci do lat 3 gratis.

Na miłośników wody, kajaków i żaglówek oraz wszystkiego co morskie, w ten weekend czekają również atrakcje na terenie Przystani Żabi Kruk w Gdańsku. W planach pokazy ratownictwa, możliwość zwiedzania jednostek pływających oraz wypożyczenia roweru wodnego za złotówkę.

Niedziela (19.06) to kolejna odsłona Krainy Wodnej, tym razem w Parku Oruńskim. Start imprezy to godz. 10, zakończenie o godz. 14. W planach dmuchane zamki, konkursy, zabawy, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz atrakcja dla cierpliwych (mega kolejki) – wata cukrowa i popcorn.

Dla tych, którym do Sopotu za daleko nie jest, na Stadionie Leśnym (ul. Wybickiego 48/50) o godz. 11 rozpoczyna się Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie. A że miejsce tego pikniku jest bardzo sportowe, to i atrakcji sportowych nie zabraknie. Bieżnia, tyczka, koszykówka, siatkówka itp., a tych najmłodszych bądź mniej usportowionych ucieszą kucyki oraz malowanie twarzy.

Nas z racji planowanej z Testerem wizyty na basenie z w ramach odrabiania zaległych zajęć kursu pływania atrakcje pierwszej połowy dnia niestety ominą, ale za to w drugiej połowie dnia śladem lat ubiegłych udamy się z Testerami na IX Piknik Naszym Dzieciom na Strzyżę. Miejsce pikniku to Plac przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku przy ulicy Gomółki 9, a czas jego trwania to godz. 15-20. W planach jak co roku mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – dmuchany zamek, kucyki, pokazy ratownictwa, bańki, szczudlarze, występy muzyczne oraz taneczne w wykonaniu dzieci, strzelnica, mała gastronomia oraz loteria fantowa. Jeśli tylko pogoda dopisze będzie fantastycznie.

I takiego właśnie fantastycznego weekendu wszystkim życzymy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s