A na weekend polecam …

niespieszne śniadanie na tarasie, z kawą oraz opcją moczenia małych stóp w dmuchanym basenie. Ewentualne bieganie po trawie też wchodzi w grę, byle nie za szybko, bo po śniadaniu atrakcji czeka w ten weekend bez liku. Opcja kiepskiej pogoda została z góry wykluczona przez autorkę 😉

I tak w sobotę o godz. 10 rozpoczynają się dwie imprezy dedykowane najmłodszym mieszkańcom Trójmiasta. Pierwsza to Miasteczko Zabaw w Oliwia Business Centre, które powstanie w sobotni poranek na stadionie UG przy Al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku – Oliwie (za budynkiem Olivia Tower). W planach zajęcia taneczne, konkursy, gry, zabawy, dmuchany plac zabaw, słodki poczęstunek oraz eksperymenty naukowe. Miasteczko czynne będzie do godziny 14:00.

Kolejna z sobotnich imprez to pierwsza w tym roku odsłona Wodnej Krainy czyli cyklu imprez dla dzieci organizowanych przez SAUR Neptun Gdańsk S.A. W programie zabawy i konkursy o tematyce wodnej oraz całe mnóstwo dmuchanych zjeżdżalni. Dla odważnych przejażdżki na quadach, a dla głodnych popcorn i wata cukrowa. W tym roku pierwszą imprezę mamy szczęśliwie po sąsiedzku, bo w Parku nad Strzyżą (Dolny Wrzeszcz, godz. 10-14), a kolejne festyny w następne czerwcowe weekendy w innych dzielnicach Gdańska.

https://i0.wp.com/1.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/3/1601/495x700/1601270__kr.jpg

Dla tych, którym atrakcji jeszcze mało lub do Wrzeszcza i Oliwy za daleko PKS Gdańsk – Oliwa organizuje również  w sobotę w godz. 12-18 na Targu Węgłowym Festyn Rodzinny pod hasłem „Bezpieczna Trasa”. Zgodnie z hasłem przewodnim tematyka festynu będzie ściśle związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W planach zabawy, konkursy, interaktywne symulatory, przejażdżki samochodzikami o napędzie elektrycznym oraz wielka parada motocykli i ciężarówek. Będzie również coś dla ucha (zespoły muzyczne na scenie) oraz podniebienia.

Jest też coś ciekawego dla zwolenników rekreacji na takim naprawdę świeżym powietrzu. W Teatrze Leśnym festyn „Dzieci dzieciom” organizowany przez gdańsku Klub Winda. W planach sztuka teatralna dla dzieci, występy młodych wokalistów oraz liczne konkursy i zabawy. Wielki plus tego przedsięwzięcia to fantastyczne usytuowanie Teatru Leśnego, ptaszki śpiewające nad drzewami oraz przymusowy spacer wąwozem dla użytkowników aut.

Niedziela zapowiada się równie pięknie pod kątem pogody oraz tylko nieco mniej interesująco pod względem imprez dedykowanych dzieciom. My z Testerami tego dnia wybywamy z Trójmiasta celem uczestnictwa w niesformalizowanych imprezach zamkniętych o charakterze rodzinno – towarzyskim, więc odpuszczamy inne atrakcje. Jednakże gdybyśmy mieli tu pozostać, to z całą pewnością podeszlibyśmy do naszej osiedlowej Sztuki Wyboru (Wrzeszcz, os. Garnizon), gdzie w niedzielę 5.06. w godz. 11-18 letnia edycja Targów czasu wolnego dla dzieci Figle Migle. W ramach targów prezentacje licznych wystawców (szkoły tańca, park trampolin, szkółka nurkowa itp.), zajęcia i warsztaty, a także możliwość nabycia ubrań, książek oraz zabawek polskich marek.

Poza tym w ten weekend również osoby planujące zakupy w galeriach handlowych w towarzystwie dzieci mogą liczyć na sporo atrakcji. Imprezy dedykowane dzieciom odbędą się w ten weekend w CH Riviera w Gdyni oraz w CH ALFA oraz Madison w Gdańsku. Szczegóły na ich stronach internetowych oraz na portalu Trójmiasto.

Słonecznego i pięknego weekendu wszystkim życzymy !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s