A na weekend polecam …

Zaklinanie pogody przede wszystkim ! Żeby jednak wbrew pesymistycznym prognozom słońce przeważało nad deszczem, a temperatura powietrza poszybowała w górę niczym rakieta uzyskując przynajmniej 2 z przodu. Bo jeśli nie, to skorzystanie z licznych planowanych na ten weekend w Trójmieście atrakcji dla dzieci będzie znacznie utrudnione. My w każdym razie już zaklinamy.

W ten weekend w Gdańsku Święto Miasta i 3-dniowy maraton atrakcji na Targu Węglowym oraz w niedzielę na Stadionie Energa Gdańsk w godz. 11-18 festyn rodzinny pod hasłem „Gdańsk dzieciom”. W planach zatrzęsienie atrakcji czyli zabawa na dmuchańcach, treningi sportowe, konkursy, pojazdy, pokazy medyczne oraz  w wykonaniu komandosów …

https://panel.gdansk.pl/files/wydarzenia/image/2016/maj/%C5%9Bwieto_miasta.jpg

Tego samego dnia również Gdynia organizuje festyn rodzinny dla dzieci. Tradycyjnie w Parku Rady Europy (godz. 11-16). W planach konkursy, pokazy, zabawy, spotkanie z mieszkańcami Stumilowego Lasu … Spis atrakcji robi piorunujące wrażenie.

Sopot również nie zostaje w ten weekend w tyle i na molo w sobotę w godz. 10-16 organizuje Wielki Sopocki Festyn Dziecięcy Bezpieczne Wakacje, a w jego ramach pokazy, zajęcia sportowe, konkursy, gry planszowe, ścianka wspinaczkowa …

Również w sobotę w godz. 11-19 Dzień Dziecka w Parku Handlowym Matarnia. I naprawdę nie ma to nic wspólnego z zakupami. Jeden z parkingów zamieni się bowiem w wielkich rozmiarów plac zabaw, na którym rozgoszczą dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampolina, stanowiska do eurobangee oraz ścianka wspinaczkowa.

Poza tym rozpoczynają się imprezy pod hasłem Gdańskie Dni Sąsiadów i warto na stronie http://gdansk.dnisasiadow.pl/spotkania-i-festyny śledzić terminy poszczególnych spotkań i w takich oto wyjątkowych okolicznościach zacieśnić sąsiedzkie więzi.

Poza tym w sobotę i niedzielę po godzinie 16:00 warto będzie … patrzeć w niebo. Będzie to bowiem niepowtarzalna szansa na ujrzenie ogromnego czerwonego balonu Angry Birds, który pojawi się w Gdańsku za Europejskim Centrum Solidarności, a szczęśliwcy, którym uda się wygrać bilet, będą mogli podziwiać Gdańsk z lotu ptaka. Albo raczej balonu. Jest to element trasy promocyjnej nowego filmu o losach szalonych ptaków, który pojawi się niebawem w kinach. Balonowym lotom towarzyszyć mają inne atrakcje z kręgu Angry Birds, więc jeśli ktoś będzie w tych godzinach w okolicach Młodego Miasta, to warto tam zajrzeć choćby na chwilę. Na lot balonem załapać się mają szansę jedynie dzieci w wieku od 8 lat, więc my z Testerami będziemy tylko obserwować niebo.

W ramach „zaklinania pogody” w ten weekend nie proponuje absolutnie żadnej imprezy w zadaszeniu. Bo pogoda ma być piękna i już. A jeśli ktoś nie lubi ani festynów ani balonów anie nawet waty cukrowej (jeśli w ogóle są tacy ;)), to trójmiejskie plaże i lasy będą najlepszą alternatywą w ten weekend.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s