Oj działo się, działo …

… u nas w ten weekend. Pogoda dopisała, humory również, więc mogliśmy całą naszą czwórką oddać się weekendowemu szaleństwu i to po raz pierwszy w wersji prawie letniej. Dowodem na to są moje plecy z malowniczo wypalonymi ramiączkami od bluzki.

Chociaż weekendowanie rozpoczęliśmy w zadaszeniu, bo w Galerii Bałtyckiej, gdzie udało nam się spotkać z Angry Birds i to jak stwierdziła Testerka „gigantycznej wielkości”.

IMG_20160521_112431

IMG_20160521_114601

Impreza jak zawsze zorganizowana została z pomysłem i rozmachem, a ilość przybitych piątek i serdecznych dziecięcych uścisków nawet pana w stroju ptaka oszołomił. A dodam, że byliśmy tam na samym początku imprezy, więc ciekawa jestem w jakiej kondycji był on przed godziną 19.

Tym razem organizatorom udało się nawet nas zaprawionych w bojach imprezowiczów zaskoczyć. Towarem upragnionym, deficytowym i pożądanym przez wszystkich młodych fanów Angry Birds był bowiem … bilet. Bilet nie byle jaki, bo uprawniający do przejazdu ulicami Gdańska czerwonym piętrowym Angry Busem. I to „owłosionym” jak stwierdził Tester.

IMG_20160521_162408

Nie wiem czy taki był zamysł organizatorów czy samo im to wyszło, w każdym razie system rozprowadzania biletów był bardzo dobry. Nie wystarczyło przyjść i poprosić czy nawet go zakupić jak sądzili niektórzy. Warunkiem uzyskania biletu było odczekanie swojej kolejki wraz z dzieckiem i oddanie razem z nim albo samodzielnie przez dziecko … kilku strzałów z mega procy.

IMG_20160521_122359

Było to zagranie bardzo fajne i dość niespotykane w aktualnych czasach, gdzie wszystko można kupić i najlepiej jeszcze szybko. Ale czego się nie robi dla dziecka. I w ten oto sposób staliśmy sobie z Testerami w długiej dość kolejce rozmawiając, wymyślając na poczekaniu zagadki, trenując skok wzwyż do wyciągniętej dłoni oraz integrując się z otoczeniem. No a nagroda w postaci biletów w pełni zrekompensowała nam czas oczekiwania.

Tego samego dnia późnym popołudniem udało nam się również dotrzeć na spotkanie ze zwierzakami z „Epoki Lodowcowej” i przytulić mamuta. Mamut przyjął te pieszczoty z godnością. Podobnie zresztą jak i Maniek, którego Testerzy próbowali wyprowadzić z galerii i zabrać do samochodu.

IMG_20160521_143113IMG_20160521_143144

Piękna słoneczna wiosenna pogoda niestety nie dla wszystkich jest idealna. Fruwające w powietrzu pyłki dość mocno dały się we znaki naszym Testerom – alergikom, a zwłaszcza Testerowi, który jednak dzielnie znosił te niedogodności. W związku z tym planowaną przez nas na kilka godzin niedzielną wizytę na Sąsiedzkim grillowaniu w Sopocie skróciliśmy do 2 godzin, bo cudne malownicze sąsiedztwo w postaci lasu jeszcze potęgowało niezbyt przyjemne doznania. Tester jednak zdążył spróbować wszystkich atrakcji poczynając od przejażdżki konnej, poprzez biegi, na najbardziej egzotycznej tj. skoku o tyczce kończąc.

IMG_20160522_121346

IMG_20160522_130953

IMG_20160522_131553

I co istotne również nasza Testerka, znana miłośniczka zwierząt „na odległość” w pewnym momencie podjęła zaskakującą decyzję i zasiadła na koniu. No dobra, na kucyku, ale dla niej to i tak wielki przełom.

IMG_20160522_132537

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s