A na wypadek deszczowego weekendu polecam …

… piesze bądź motoryzacyjne wycieczki do galerii handlowych. I to wcale nie w celach stricte zakupowych, ale zdecydowanie rozrywkowych. W ten weekend trzy (!) gdańskie galerie handlowe postanowiły zatroszczyć się o najmłodszych klientów i zafundować im atrakcje z kategorii tych zadaszonych, czyli niezależnych od marnej jak na razie pogody. No chyba, że pogoda zaskoczy pozytywnie. Wtedy tradycyjnie lobbuje za Podleśną Polaną oraz placem zabaw na plaży w Gdyni.W ostateczności ten koło domu też daje radę 😉

IMG_20160514_162630.jpg

 

Poza tym otwarcie sezonu żeglarskiego i liczne z tej okazji atrakcje nad Motławą (sobota 21.05, godz. 11:30, Targ Rybny), święto Dzielnicy Zaspa (Park im. Jana Pawła II, sobota 21.05, godz. 10-14) i organizowany z tej okazji festyn rodzinny, a także cały szereg zajęć, warsztatów, otwartych wykładów, które w ten weekend na każdej z gdańskich uczelni w ramach festiwalu nauki. Będzie się działo.

Z atrakcji w tak zwanym zadaszeniu – jako wyraz lokalnego patriotyzmu w pierwszej kolejności zwrócę uwagę na imprezę, która odbędzie się w sobotę (21.05.2016 r.) w godzinach 11-19 w Galerii Bałtyckiej. Hasło przewodnie – Angry Birds ! Czy potrzebna jest w ogóle jakaś dodatkowa reklama ?? Kto nie ma w domu choć jednego gadżetu, czapki czy bluzy z tymi charakterystycznymi ptaszkami ? No kto ? W planach mnóstwo atrakcji – przejażdżka Angry Red busem, gry zręcznościowe, konkursy, malowanie buziek, ptasia szkółka oraz spotkanie z prawdziwymi (no prawie) Angry Birds. My postaramy się odwiedzić ptaszki na pewno.

A jeśli ktoś do Angry Birds przekonany nie jest, to w położonej nieopodal Galerii Przymorze przy ulicy Obrońców Wybrzeża 1 czekają na niego Maniek, Diego, Sid i reszta zwierzaków rodem z „Epoki lodowcowej”. Repertuar atrakcji podobny, tylko przejażdżki busem brakuje. Czas też zbieżny – sobota (21.05.2016 r.), godz. 12-19.

Kogo nie zainteresowały ani Angry Birds ani zwierzaki z „Epoki lodowcowej” dla tego kolejne centrum handlowe zorganizowało imprezę ostatniej szansy czyli zabawa z postaciami z filmu „Kung Fu Panda”. Szczerze, to tematu tego bliżej nie znamy, repertuar atrakcji też podobny, tylko bardziej rozbudowany. Impreza bowiem związana jest z otwarciem Galerii Morena i obfituje w propozycje, które mogłyby potencjalnie również starszych odwiedzających zainteresować. Czas – niedziela (22.05.2016 r.).

Aby nie było, że samymi galeriami człowiek żyje, nie można nie wspomnieć o Nocy Muzeów 2016, która już w tą sobotę. Dokładny wykaz miejsc, które warto odwiedzić znajduje się pod adresem http://www.trojmiasto.pl/Noc-Muzeow My z racji młodego wieku Testerów oraz wczesnych godzin ich spania, które niestety przekładają się na równie wczesne godziny wstawania 😉 w tym roku jeszcze odpuścimy. No chyba, że damy się Tacie Testerów namówić na wizytę na Westerplatte i przejażdżkę drezyną. Wszystko jednak zależy od pogody oraz nastawienia potencjalnych małych pasażerów.

Na tych co od eksponatów wolą dobre jedzenie, w piątkowy wieczór czeka szereg restauracji i przygotowane przez nich menu w ramach konkurencyjnego projektu zwanego „Noc restauracji”. Szczegóły na stronie wwww.trojmiasto.pl ale my lojalnie uprzedzamy, że z tej atrakcji niestety nie skorzystamy. A szkoda.

Tak że nadchodzący weekend zapowiada się jako wyjątkowo intensywny. Oby tylko pogoda również dopisała.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s