A na weekend polecam …

Wbrew zapewnieniom obficie płynącym z ostatniego posta w naszym blogowym życiu znowu nastała cisza. Cisza ta jednak dotyczy tylko bloga, bo o poziomie hałasu w życiu codziennym mogliby sporo powiedzieć sąsiedzi 😉 Tym razem winą za ten stan rzeczy obarczyć należy mój dawno już zaplanowany wyjazd służbowy realizowany zgodnie z propagowaną już wcześniej na tym blogu ideą, że „matka też człowiek” oraz zupełnie niezaplanowane zapalenie spojówek, które skutecznie odcięło mnie od klawiatury. Ale że weekend już jutro, nie mogłam nie powrócić.

Pogoda na razie (odpukać!) tak piękna, że postanowiłam darować sobie wszelkiej maści teatrzyki, kina, galerie oraz inne miejsca zadaszone i zachęcić wszystkich do spakowania prowiantu i wyruszenia w teren. Potencjalnych miejsc docelowych wymieniać nie trzeba, bo nasze miasto to prawdziwy raj dla amatorów tego rodzaju przyjemności, a place zabaw – nadmorskie, leśne, miejskie – aż kuszą atrakcjami. Nasze pozycje hitowe to oczywiście plaża oraz … ostatnio podwórko przy bloku, gdzie Tester z zapałem eksploatuje swój rower.

IMG_20160507_173024.jpg

Tym, którzy wolą imprezy zorganizowane na ten weekend polecić mogę niedzielny piknik w Parku Kolibki w Gdyni – Orłowie pod hasłem „Graj w zielone” (godz. 11-19, wstęp wolny). Przedsięwzięcie organizowane jest przez słynące z ciekawych pomysłów oraz oryginalnych rozwiązań centrum kulturalne tuBaza i – o ile pogoda nie zawiedzie – zapowiada się fantastyczny piknik na łonie natury. Miejsce piękne, więc gorąco polecam.

Dla amatorów … wędkowania Rada Dzielnicy Ujeścisko Łostowice przygotowała Rodzinny Piknik Wędkarski, który odbędzie się jutro (sobota) w godzinach 9-14 przy Zbiorniku Retencyjnym Świętokrzyska II przy ulicy Bergiela. W planach atrakcje dla wędkarzy małych oraz tych całkiem już dorosłych. Zabawy, zawody, poczęstunek miejmy nadzieję, że nie tylko rybny. Tak, wiem, brzmi … egzotycznie, ale nie można wykluczyć, że wśród czytelników są i wędkarze 😉

Jako lokalni patrioci nie moglibyśmy nie wspomnieć również o planowanych na niedzielę 2 – gich urodzinach Kolektywu Twórczego Mamywenę, które odbędą się w znajdującej się na terenie osiedla Garnizon „Sztuce wyboru” (Garnizon Kultury, ulica Słowackiego 19). Impreza rozpoczyna się o godz. 12, wstęp jest wolny, a planowanych atrakcji bez liku. Jeśli dodać do tego fakt, że w pobliżu Sztuki Wyboru w sąsiedztwie tzw. linarium powstał w końcu długo wyczekiwany przez mieszkańców plac zabaw, a dookoła rozciągają się połacie pięknej zielonej trawy, która aż prosi się o piknikowanie, to o frekwencję organizatorzy mogą być spokojni. A co do samego Kolektywy Sztuki Mamywenę to mieliśmy z Testerami niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w zorganizowanych przez nich warsztatach i są to z całą pewnością ludzie z pasją, pomysłami oraz świętą cierpliwością dla najmłodszych uczestników. Zachęcam. Poza tym to jedyne urodziny, na które można przyjść bez prezentu 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s