A na długi weekend polecam …

… sporo atrakcji.

Ale zanim skupię się na szczegółach, pozwolę sobie na zamieszczenie małego dementi. Nie, nie wyjechaliśmy z kraju, nie odcięto nam prądu i nie znudziło nas dzielenie się refleksjami z testowania świata. Żyjemy, mamy się dobrze, tylko  z  czasem ostatnio było słabo i nawet ja, której pojawienie się dzieci nieprawdopodobnie wręcz wydłużyło i organizacyjnie usprawniło czas dobowy, miałam przejściowe problemy z pogodzeniem wszystkich swoich życiowych ról. Aktualnie jesteśmy już zdrowi, w komplecie, za oknem słońce, więc cóż … wiosenną edycję testowania świata uważam za otwartą.

IMG_20160403_124419

A na weekend polecam przede wszystkim atrakcje na powietrzu, z dostępem słońca i jodu. Sobota (30.04) oferuje nam atrakcje w Parku Reagana w Gdańsku (ul. Piastowska), gdzie w godz. 12-17 odbędzie się Edukacyjny Piknik Rodzinny. Czyli możliwość wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem, skorzystania z przewidzianych przez organizatora atrakcji, a także odwiedzenia znajdującego się nieopodal uwielbianego przez Testerów placu zabaw. Jedynym, co może nas powstrzymać jest deszcz, ale już w piątek zaczniemy zaklinać pogodę 😉

Jedną z alternatywnym metod spędzania wolnego czasu na ewentualną (tfu tfu odpukać) niepogodę jest wycieczka do gdańskiego Loopy’s World, gdzie z okazji „majówki” czekać mają na dzieci specjalne atrakcje, również te cenowe. Powietrza świeżego tam niewiele, słońca wcale, ale dzieciakom się podoba.

Kolejne atrakcje outdoorowe to wizyta na nie wszystkim znanej jeszcze wrzeszczańskiej Podleśnej Polanie, gdzie jest pięknie, zielono, są miejsca na zorganizowanie prawdziwej „majówki”, no i jest plac z najprawdziwszą tyrolką ! Polecam szczególnie gorąco !

Warto również odświeżyć sobie zapomnianą nieco przez okres zimowy niewątpliwą wielką trójmiejską atrakcję czyli ZOO. Od 1 maja swoje podwoje otwiera też Małe Zoo czyli karmienie owieczek, baranków, kóz oraz naszej ulubionej lamy o imieniu Dzidek.

Jest też dobra informacja dla miłośników wodnych środków lokomocji – od niedzieli (1.05) rozpoczynają kursowanie tramwaje wodne. Cena biletów nie zmieniła się od zeszłego roku, tramwaje na pierwszy rzut oka również, ale jest to naprawdę fajny sposób dotarcia np. na Westerplatte, gdzie również miejsca do spacerowania i zwiedzania jest sporo. Rozkład jazdy tramwaju dostępny jest na internetowej stronie ZKM Gdańsk.

Również Gdynia i Sopot nie zapomniały o małych mieszkańcach. Tam też atrakcje, z których szczególnie zainteresowała nas „Majówka przy Bulwarze” (szczegóły na http://www.trojmiasto.pl) z dużą ilością stref rekreacyjnych, artystycznych i gastronomicznych, które dostępne będą przez cały długi weekend tj. w dniach 30.04 – 3.05.

Życzymy wszystkim miłego weekendu i fantastycznej pogody !

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s