Top 10 – aktywności na czas chorowania

Czas chorowania nie jest dobrym czasem dla testowania. No chyba że Kidofenu i Nurofenu Forte, z wyraźną przewagą tego drugiego. Ale że jesteśmy już na ostatniej prostej do ozdrowienia (tfu, tfu odpukać), to pozwolę sobie na pewne podsumowanie. Podsumowanie aktywności, które Testerzy uprawiali w tym jakże trudnym trudnym okresie, wraz ze wskazaniem stopnia ich podekscytowania. Czyli poziomu satysfakcji klienta jak mawia mój kolega manager. Obszar badania – klient wymagający. I to bardzo.

Aby ten wpis się powyżej 10 metrów nie rozwinął, pozwolę sobie na skorzystanie z metody, do której się tylko z rzadka uciekam czyli skrótowe ujęcie tematu. Taki … ranking.

  1. pucholina
  2. kulkolina
  3. utrwalanie rzeczywistości za pomocą aparatu oraz kamery ukrytych w starym komórkowym telefonie
  4. zabawy taneczne z użyciem radioodbiornika własnego
  5. pakowanie plecaków „na wakacje”
  6. porządki w zabawkach czyli „to już dla dzidziusia jakiegoś”
  7. asystowanie w pracach domowych czyli znacznie wolniejsza odmiana sprzątania i gotowania
  8. książeczki do kolorowania wodą
  9. czytanie wszelkiej maści napisów czyli „mamo, co tu jest napisane?”
  10. przytulanie się na kanapie i poważne o życiu rozmowy

O ile punkty 3-10 nie wymagają specjalnego wyjaśniania, o tyle punkty 1 i 2 brzmią dziwnie i kilku słów podpowiedzi wymagają. Naszym wielkim pomocnikiem na czas chorowania dzieci okazało się całkiem niepozornie wyglądające stoisko handlowe umiejscowione na I piętrze galerii handlowej Manhattan we Wrzeszczu. Na malutkiej przestrzeni zatrzęsienie rzeczy, do których aż się małe rączki trzęsą. Oprócz piasku kinetycznego oraz wspomnianych w punktach 1 i 2 rankingu wynalazków, są klocki, plastelina w formie żelu oraz inne pomoce animacyjno – edukacyjne. Niestety, na sporą część Testerzy są jeszcze trochę za młodzi. No i rzecz najważniejsza – są również specjalne stanowiska, na których można wszystkie te cuda wypróbować.

W temacie „pucholiny” – to taka odmiana ciastoliny, z tą przewaga, że się do ubrań oraz dywanów nie klei, a zrzucona na podłogę niezależnie od podłoża daje się szybko usunąć za pomocą miotły lub odkurzacza (dodatkowa frajda ujęta w pkt 7 rankingu). Można używać foremek i innych urządzeń zwyczajowo używanych do zabaw z ciastoliną. Pucholina jest wielorazowego użytku i jeśli w ogóle wysycha, to znacznie od ciastoliny wolniej.

IMG_20160308_174202

IMG_20160308_174625.jpg

IMG_20160308_174654.jpg

„Kulkolina” – bo ta nazwa najlepiej oddaje ideę tego przedziwnego materiału – klei się, ale nie włazi pod paznokcie oraz nie lepi się do dywanu. Używać można trylion razy i co ważne – ma całkiem atrakcyjną cenę – 29 zł za 7 woreczków. Cena żadna za naprawdę długie godziny zabawy.

IMG_20160308_174108.jpg

IMG_20160308_174129.jpg

IMG_20160308_174914.jpg

Poza rankingiem może i niezasłużenie znalazła się nasza lalka Emilia i aktywności z nią związane, chociaż niezmienne, od ponad miesiąca jest wciąż na topie. Noszona przez Testerów, wożona, przebierana, karmiona i oczywiście gdziekolwiek byśmy się nie wybierali, to i tak z nami jedzie. „Tylko czemu ona nie ma fotelika ?” – zauważyła wczoraj lekko wzburzona Testerka. W sumie racja. Są gdzieś foteliki samochodowe dla lalek ??

W zakresie punktu 10 powiem tylko, że dla rodziców pracujących takie dni, kiedy trzeba zostać z dzieckiem w domu, oprócz skomplikowanej operacji logistycznej do wykonania, są niewątpliwie świetną okazją do zwolnienia życiowego tempa i spędzenia takiego czasu „na 100% z dzieckiem”. A ile się można wtedy dowiedzieć, o ilu poważnych sprawach poplotkować … Bezcenne. No a w okolicach dnia czwartego lub piątego w przerwach podekscytowania pojawia się już „tęsknię za paniami, chcę do Zosi, do Piotra, do Borysiaka” itp. itd. i to jest też dobry znak. Można się podnieść z dywanu, ubrać jakoś normalnie, wyjść rano z domu … Powraca względny spokój i życiowa równowaga 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s