Pierogi w „Mandu”

Wreszcie. Udało się ! Udało nam się w końcu dostać na obiad do sławetnej pierogarni „Mandu” w Oliwie. No może nie do końca „dostać”, bo oczywiście zapłaciliśmy, a stolik – po dwóch nieudanych akcjach wtargnięcia tam na tak zwanego „partyzanta” w końcu zarezerwowaliśmy wcześniej. I w ten oto sposób to na nas kolejka głodnych ludzi spoglądała z zazdrością w to sobotnie południe.

IMG_20160116_125427

Pierogi, bo to od nich zacząć wypada, są „przesmakowite” jak rzekła testerka, a lepią je na oczach klientów bardzo miłe panie w zabawnych czepkach. Daliśmy się skusić pierogowym wariacjom z pieca na puszystym, drożdżowym cieście (pieróg z łososiem, pierogi z gruszką i serem brie), ale i tak najsmaczniejsze okazały się tradycyjne, gotowane pierogi zamówione przez dzieci (dla testera z mięsem, dla jego siostry z truskawkami i sosem malinowym). Obie porcje zniknęły prawie w całości, a że ich spożycie poprzedzone było porcją pomidorówki, to należy uznać to za niebywały wręcz sukces.

Obsługa bardzo miła i wyjątkowo sympatyczna. Do tego – według naszego testera – konesera – „panie są ładne”. Może z racji fikuśnych opasek na włosach albo dlatego, że lizaki rozdawały, a może po prostu to najprawdziwsza prawda. W każdym razie w oczach testera zyskały uznanie.

Kącik zabaw całkiem spory, przytulny i jasny, co pozwoliło nam w spokoju spożyć nasze pierogowe specjały, a testerom spędzić przyjemnie czas z dala od naszego stołu.

IMG_20160116_125822.jpg

IMG_20160116_125302.jpg

Ceny – umiarkowane, bo za 4 porcje pierogów, 2 zupy, soki oraz karafkę wina zapłaciliśmy ok. 100 zł.

Wielka szkoda, że „Mandu” to przede wszystkim pierogarnia, bo chętnie wpadalibyśmy tam nawet na kawę, a tak po prostu za jakiś czas na obiad wrócimy. Dobra wiadomość taka, że niebawem „Mandu” otwiera kolejny lokal w centrum Gdańska, więc i tam przybędzie kolejny, godny polecenia i mam nadzieję, że przyjazny dzieciom punkt na gastronomicznej mapie miasta.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s