Żegnaj Mikołaju, witaj Zającu …

Czyli pojawił się w końcu w naszej rodzinie nowy, uszaty argument dyscyplinujący testerów.

Ale zanim do tego doszło miało miejsce sprzątanie pozostałości po świętach. Sprzątanie z oporami, bo tak jak testerzy spieszyli się z ubieraniem naszego świątecznego drzewka, tak kompletnie nie interesowała ich kwestia jego rozebrania z bombek, łańcuchów i złotych jabłek. No jeszcze lampki choinkowe budziły jakieś emocje, ale też nieznaczne.

Fakt, może mało zdecydowana w tej kwestii postawa mamy też do działań nie zachęcała, ale za to perspektywa wielkiego czwartkowego sprzątania mieszkania ruszyła z kanapy całą rodzinę, zaś ostatecznym zamknięciem sezonu gwiazdkowego było uroczyste zeskrobanie przez testera ostatniej, cudem ocalałej  na szybie świątecznej naklejki. Żegnajcie święta, żegnaj Mikołaju –  pomocniku rodziców !

IMG_20160113_190933.jpg

IMG_20160113_190911.jpg

Oczywiście nie obyło się bez kilku spięć oraz sławnej, znanej wszystkim rodzicom przynajmniej dwojga tak zwanych pociech piosenki pt.”a ty nieee masz taaaakiego łańcuszka, taaaakiej bombki itp.”, śpiewanej w tak niebywale irytującej melodii, ale i tak patrząc wstecz nie sposób mimo wszystko nie zauważyć postępu, jaki dokonał się w siostrzano – braterskiej relacji testerów. W dobrą stronę płyniemy, a że szybciej by się chciało, to już inna sprawa.

Na zakończenie zaś operacji kryptonim „choinka” padło pytanie w tych śnieżnych okolicznościach dość zaskakujące: „Mamo, a kiedy przyjdzie do nas ten zając z prezentem ? Czy można już te jajka kolorować ?”. I natchnęło mnie ono pewną myślą.

” No nie można jeszcze niestety, ale wiecie dzieci – zajączek już patrzy kto jest grzeczny”.

No i tego będziemy się trzymać. Oby do wiosny.

IMG_20160113_192032.jpg

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s