A na weekend polecam …

Sanki ! O ile aura pozwoli, to może będzie wreszcie okazja, aby nasze podwójne sanie odpalić. Szansa na szusowanie w środku miasta raczej niewielka, ale jesteśmy na tyle zdeterminowani, że całkiem możliwe, że ruszymy w poszukiwaniu jakiejś górki adekwatnej do wieku i sprawności testerów. Zwłaszcza, że kaski rowerowe będzie im ciężko na czapki wcisnąć 😉

Poza tym – dla osób nie tolerujących chłodu i przejawiających potrzeby w zakresie zakupów (zwłaszcza w kontekście kwitnących wyprzedaży) – polecam maraton handlowy czyli: Gwiezdne wojny w CH Alfa (sobota i niedziela) oraz Księżycowe Miasteczko w Galerii Bałtyckiej (niedziela). W ofercie szereg atrakcji, które potencjalnie są w stanie zainteresować testerów w wieku dowolnym, a także ich ojców – fanów Gwiezdnych wojen, podczas gdy matki będą miały możliwość oddania się przyjemnościom płynącym z owocnych zakupów. Nie ukrywam, że podoba mi się ta perspektywa.

Poza tym oczywiście tradycyjnie teatrzyki. A dla tych, którzy chwilowo pomysłów nie mają, zima ich ulubioną porą roku nie jest a spacery to stanowczo za mało, aby we właściwy sposób spożytkować energię swoich potomków, mam rozwiązanie awaryjne. Może zabrzmi to dziwnie, ale polecam prace domowe. I nie ma to nic wspólnego z odrabianiem lekcji. Lekcje powinny być już wtedy odrobione.

Zazwyczaj dzieci trzymamy od tego rodzaju obowiązków z daleka, wszak dzieciństwo jest po to przede wszystkim, aby się rekreacją i celowanym rozwojem trudnić, ale ostatnio, przy okazji prozaicznej jak się wydawało czynności „odkamieniania” ekspresu do kawy, do której dopuszczony został w bardzo ważnym charakterze asystenta taty tester, okazało się, że nic ostatnio nie ucieszyło i nie zajęło go bardziej jak to właśnie zadanie. A jeśli dodać do tego fakt, że wszystkie czynności wykonywał z przejęciem i ogromną precyzją, a do tego posłusznie i pod dyktando taty, to naprawdę nie mam żadnych oporów, aby zajęcia takie jako formę rozwoju i rozrywki zarazem wszystkim rodzicom polecić. Tym bardziej, że podobna „asysta”sprawdziła się u nas przy okazji kilku innych domowych czynności, w wykonywaniu których z radością i powagą uczestniczyli testerzy.

IMG_20160104_182100IMG_20160104_182219

IMG_20160104_182147

Plusy – niewątpliwie pożyteczny charakter działań, uczenie dobrych nawyków, wspólne spędzanie czasu. Minusem jest jedynie przedłużenie standardowego czasu wykonywania czynności oraz uporczywe pytania w stylu „tato, a kiedy znowu będziemy odśnieżali ekspres ??”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s