„W gościach” czyli łagodząc obyczaje

Celem potwierdzenia naszych wcześniej już na tym blogu wysnutych przypuszczeń o negatywnym wpływie tajemniczej „żyły wodnej” znajdującej się pod naszym mieszkaniem na dwóch zamieszkujących tu małych ludzików zwanych testerami,  wybraliśmy się w ostatnią mroźną sobotę z noworoczną wizytą do naszych przyjaciół – cioci Ani i wujka Piotra.

Początek dnia nie zapowiadał się najlepiej, z racji mało przyjaznej  postawy testerki wobec brata oraz niezbyt mądrych pomysłów tegoż brata względem wyżej wymienionej, więc perspektywa opuszczenia lokum wydawała się wyjątkowo kusząca. Już nawet zakupy robione w wymuszonej okolicznościami obecności testerów przebiegły sprawniej niż taka wydawałoby się prozaiczna czynność jak poranne ubieranie, więc teoria o istnieniu „żyły wodnej” jawi nam się nadal jako bardzo prawdopodobna.

Początek pobytu na terenie „nie swoim” sprowadza się u testerów do delikatnego na szczęście i niezbyt nachalnego dla domowników badania terenu. Po okresie wstępnej ekscytacji zapachem nowości nastaje faza druga czyli „jakby tu w zabawę wciągnąć kogoś z dorosłych”. W tej fazie zdarzają się sporadycznie okresy silnego wzburzenia wymagające interwencji (pozdrawiamy ciocię Anię), ale ogólnie, po jakimś kwadransie nastaje błogi czas, kiedy to tester z testerką animują się wzajemnie, pozwalając nam dorosłym bawić się samodzielnie. I trwa to naprawdę zadziwiająco długo. Czyli (tu reklama) – jako goście jesteśmy znośni. I przyjaźni. I startujemy właśnie z zapełnianiem kalendarza wizyt na 2016 rok 😉

PS. Wpis dedykowany cioci i wujkowi – budowniczym namiotu oraz twórcom kreatywnej biżuterii z klamerek. Niechaj moc i święta cierpliwość będą z Wami !

IMG_20160102_190100

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s