„Chłopcze ! Sierść mnie boli !”

Jeśli wierzyć tym, co twierdzą, że jaki pierwszy dzień roku, taki rok cały, to o u nas będzie aktywnie i wesoło.

Zaczęła testerka, która o 7 rano walając się po naszym łóżku, zwróciła się do urzędującego w sąsiedztwie jej włosów testera tymi oto słowami:                    – Chłopcze ! Uważaj !! Sierść mnie boli !

A potem jeszcze zabawniej było i na noworoczną nudę nie mieliśmy szansy ponarzekać.

Poskramianie testerów w zaciszu domowym zakończyło się szczęśliwie już około godz. 13, kiedy wybraliśmy się na pierwszy w tym roku spacer po plaży. Nie przypadkiem obraliśmy kierunek Jelitkowo, bo tam miała miejsce imprezka z udziałem morsów, którzy akurat swoją coroczną noworoczną kąpiel zaliczali. Testerka była wprawdzie odrobinę rozczarowana, że morsy nie mają futra, płetw i ryb nie połykają, ale po krótkiej wymianie zdań doszłyśmy do porozumienia. Tak samo zresztą jak ostatnio ze stawem łokciowym (że w nim nie ma ryb i wody) oraz kuzynem Mikołajem, który ją brakiem białej brody i worka z prezentami w zeszłym roku rozczarował.

IMG_20160101_134306.jpg

Bardzo zimno nie było, ale jednak dłonie nam zgrabiały. A że pora obiadowa akurat była, jako kolejny punkt naszej noworocznej wycieczki obraliśmy restaurację „Classic” w pobliżu Parku Oliwskiego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na podobny pomysł uniknięcia gotowania w domu wpadło dziś spora część mieszkańców Trójmiasta i zdobycie 4 – osobowego stolika wcale proste nie było.

IMG_20160101_134857.jpg

IMG_20160101_134956.jpg

Co do samej restauracji, uczucia mam mieszane, bo ceny dosyć wysokie, kącik dla dzieci ani rozmiarem ani wyposażeniem serc nie porywa

IMG_20160101_154013.jpg

a nasze kubki smakowe – mimo, że niezbyt wyćwiczone i jakoś szczególnie wysublimowane – skłaniają się raczej w kierunku innych kulinarnych przybytków. Moja ocena – cóż … wprawdzie nie odradzam, ale też jakoś szczególnie nie nalegam 😉

Widok na szopkę – gratis

IMG_20160101_155912.jpg

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s