Zabawa dla zdesperowanych …

… opiekunów lub testerów –  sprawdzono oba warianty. Do wykorzystania w dniach, kiedy testerzy jednak nie chcą bawić się całkiem sami. A szkoda.

Są takie chwile, kiedy człowiek chciałby w spokoju : poleżeć, poczytać, posiedzieć, pomyśleć, listę zakupów ułożyć, lakier na paznokciach wysuszyć itp. itd. Lista pragnień jest niczym męczące spotkanie – długa i zdaje się nie mieć końca. A jeśli jest to dodatkowo taki dzień, że układanie po raz dziesiąty tego samego zestawu Lego, kupowanie warzyw w sklepie pod stołem, robienie myjni samochodowej w łazience czy choćby czesanie warkocza w wykonaniu testerów jest ponad nasze siły, jest pewna idealna na ten czas zabawa. Zabawa w pacjenta. Najlepiej unieruchomionego chorobą, takiego w bardzo bardzo złym stanie.

Aby przedsięwzięcie się udało, zaproponować należy je z odpowiednim przesadnym nawet entuzjazmem i od razu zarezerwować sobie rolę pacjenta, a następnie położyć się plackiem na kanapie, robić swoje i zbolałym głosem zażądać „kocyka i poduszki”. Następnie tester w roli lekarza, testerka pielęgniarki, po kwadransie zamiana. Wskazane pomoce – bandaże, strzykawki (bez igieł!), tabletki (chrupki, żelki itp.), termometr, stetoskop, coś co może udawać fartuch, identyfikator, plastikowy młoteczek (ale mały i lekki), niewielka latarka, naklejki dla dzielnego pacjenta, dokumentacja dla ordynatora … Rzeczy mnożyć w nieskończoność można. Celem ułatwienia sobie życia – najlepiej trzymać je w jednym miejscu razem.

Instrumentarium testerów

IMG_20151230_175547

Nie zawsze jest łatwo, wszak iniekcje do przyjemnych nie należą, termometr nie zawsze się do ucha mieści, tabletek – chrupek też można przyjąć tylko pewną ilość, ale obligu nie ma –  zawsze można wczołgać się do warzywnika pod stołem albo szukać w 4 szafkach i 5 kartonach „takiego białego helikoptera, co go tydzień temu miałem”, „krzesełka z domku Peppy” i „żółtej książeczki, no TEJ”. Przymusu oczywiście nie ma.

Wstępna kwalifikacja pacjenta

IMG_20151230_172333

Leki

IMG_20151230_172606

Halo ! Pogotowie ??

IMG_20151230_174656

Rada – jak ze wszystkim – nie nadużywać, bo spowszednieje. Poza tym emanować radością, zadowoleniem, uczciwie grać swoją rolę, być gotowym na ewentualną zamianę i cóż … robić w tym czasie swoje. Czyli relaksować się, czytać w przerwach między zabiegami, myśleć o niebieskich migdałach, dużo odpoczywać i nie spieszyć się z wypisem.  Absolutnie na wypis nie nalegać !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s