Warsztaty prac twórczych

Zaczęło się od warsztatów w naszej osiedlowej „Sztuce Wyboru”, gdzie pod hasłem produkcji ozdób świątecznych, zabraliśmy się o godzinie 11:00 ochoczo wraz z testerami do wykonywania naszych własnych, świątecznych ozdób. W ruch poszły kokardki, wstążeczki, gwiazdki, a nawet … suszone pomarańcze. Zajęcia trwały ok. 60 minut i tyle w zupełności wystarczyło do ukończenia z sukcesem wszystkich dzieł.

Rozpoczęły się zaś bajką o Krówce Mu-mu, odczytaną przez pewnego bardzo miłego pana, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój i stanowiła bardzo fajny wstęp do części praktycznej.

Dokumentacja fotograficzna potwierdzająca przebieg prac nie została niestety sporządzona, z uwagi na fakt, że obie dłonie były nam absolutnie niezbędne do poskromienia testerów i sprawnego kierowania robotą. Rezultat natomiast przerósł nasze oczekiwania i teraz nasza ściana w salonie prezentuje się tak oto

IMG_20151212_125444.jpg

Po obiedzie – nadal w nastroju warsztatowym – udaliśmy się do naszej osiedlowej cukierni UMAM, gdzie w godzinach 13-15 dzieciaki własnoręcznie dekorowały upieczone na miejscu pierniczki.

Robota była twórcza, głośna, smaczna i niezbyt czysta, za sprawą umiłowania testerów do lukru, ale zarówno atmosfera jak i polukrowane dzieła były fantastyczne. Powiem tylko, że jadłam już w tym roku pierniki z kilku różnych wypieków (w tym z własnego) i te dzisiejsze były zdecydowanie najbardziej pyszne i kruche. Nasz zachwyt był tak autentyczny i szczery, że aż dostaliśmy porcję niepolukrowanych na wynos. Jeszcze raz dziękujemy.

IMG_20151212_144857.jpg

IMG_20151212_144916.jpg

Od przesympatycznych właścicieli otrzymaliśmy również celem degustacji babeczki makowe, które wymiatają zarówno smakiem jak i designem. Nie jest może zbyt elegancko uwieczniać na zdjęciach talerz częściowo nawet pusty, ale zanim sięgnęłam po telefon … jedna po prostu zniknęła. Czary normalnie 😉

IMG_20151212_145835.jpg

Babka makowa do zamówienia w świątecznej ofercie UMAM wraz z innymi smakowitościami, ale po prostu nie mogę przy tej okazji nie wspomnieć o tym, co w UMAM w regularnej sprzedaży.

IMG_20151212_145850.jpg

IMG_20151212_145859.jpg

No właśnie. Komentarz zbędny. Z całego serca i żołądka polecamy 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s