Zajęcia z … piernikowania

… podobały się całej naszej czwórce, i to na tyle mocno, że postanowiliśmy powtórzyć je również w domu. Tym samym doszedł nam do kolekcji kolejny argument przemawiający za tym, że dzieci z wiekiem nabierają nie tylko masy, ale i rozumu, cierpliwości oraz wielu innych pożądanych przymiotów, których nie posiadały jeszcze rok temu, kiedy to wspólne robienie pierniczków okazało się wielkim nieporozumieniem, pretekstem do walki o władzę czyli wałek do ciasta oraz kosztowało nas sporo nerwów i jakieś dwie godziny sprzątania. Dlatego w tym roku postanowiliśmy chociaż sprzątania sobie oszczędzić i w sobotę przedpołudniową porą wybraliśmy się do CH Alfa na zajęcia  z „piernikowania”, jak to trafnie ujął tester.

Było … profesjonalnie. Czyli małe fartuszki, czapeczki, stoliki, miseczki z mąką, foremki a nawet wałki w rozmiarze XXS. Trochę jak u krasnoludków, ale przyjemnie. Dzieci ilość umiarkowana, a ciasto już gotowe do wałkowania i wycinania, więc nawet mi się tym razem pierniki udały 😉

IMG_20151205_115101.jpg

Testerzy zabrali się za robotę zgodnie i z nieprawdopodobną wręcz cierpliwością. Z wyrazem skupienia na twarzy wałkowali ciasto, wybierali foremki, a nawet wymieniali się nimi w absolutnej zgodzie. Cała produkcja trwała około 40 minut, kiedy to w końcu udało się wyhamować ich zapał i nakłonić do oddania pierniczków miłym paniom.

IMG_20151205_121009.jpg

IMG_20151205_115140.jpg

Proces pieczenia, kiedy to testerzy musieli rozstać się ze swoimi dziełami, zajął kolejne 40 minut, po upływie których zaopatrzeni w karteczki z numerami, cali dumni i szczęśliwie własnoręcznie odebrali swoje pierniczki w papierowych torebkach. Pachniały i smakowały znakomicie, choć zapał testerów w posypywaniu deski mąką odcisnął na nich pewne lekko twardawe piętno.

IMG_20151205_121737.jpg

Reasumując – pomysł bardzo dobry, wykonanie też świetne. Nie zastąpi oczywiście domowego pieczenia pierniczków, ale jako mała wprawka przed zadaniem i – tak jak w naszym przypadku – sprawdzenie czy misja taka ma w ogóle sens i szanse powodzenia – doskonała.

Dla chętnych – produkcja pierniczków trwa w CH Alfa nieprzerwanie do 23.12. W dni powszednie prowadzona jest od godz. 16 do godz. 19, a w weekendy od godz. 11 do godz. 20. Udział – bezpłatny. Szansa na zrobienie w tym czasie zakupów – bardzo duża.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s