Projekt Wianki

Dobrze być w życiu kreatywnym, ale równie dobrze jest korzystać z kreatywnych pomysłów innych osób. I pod takim właśnie hasłem po raz trzeci już udaliśmy się w ubiegłą niedzielę na organizowane przez  kwiaciarnię „Projekt Kwiaty” warsztaty florystyczne.

Temat przewodni – wianki adwentowe. Miejsce akcji – Galeria Bałtycka, poziom 1. Czas pracy – 1 godzina.

Wystartowaliśmy z pracą o godz. 11:00, lekko spóźnieni z uwagi na domowe, poranne perturbacje. Dostaliśmy wianek, cztery świece oraz możliwość nieograniczonego korzystania z całego morza florystycznych atrakcji. Były kokardki, wstążki, pierniczki, choinki, jabłuszka, serduszka, brokat, szyszki etc. oraz pistolety do przyklejania tego wszystkiego „na gorąco”. Oj działo się, działo …

Podczas gdy testerka wraz z tatą podeszła do zadania nazwijmy to … „na bogato”, my z testerem postawiliśmy na elegancję oraz prostotę. Młody odpowiednio kierowany zajmował się pozyskiwaniem właściwych materiałów oraz z wypiekami na twarzy ciął, a pod czujnym okiem taty usiłował nawet kleić. Testerzy – w przeciwieństwie do zeszłorocznych warsztatów – w zajęciach uczestniczyli aktywnie, ze spokojem oraz zaangażowaniem, co pozwoliło nam na zgodne stwierdzenie, że przynajmniej na tym odcinku naszego domowego życia dokonał się spory progres.

20151129_113854

20151129_113902

20151129_114345

No a produkt finalny czyli nasz adwentowy wianek zdobi aktualnie moje biurko w pracy, a ja z prawdziwą przyjemnością informuję wszystkich, że to praca moja i mojego syna. No i z dumy pękam 😉

IMG_20151204_143718.jpg

W kwestii formalnej – organizowane przez „Projekt Kwiaty” warsztaty odbywają się w Galerii Bałtyckiej dwa razy do roku – przed Wielkanocą robimy palmy, a w listopadzie adwentowe wianki. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie oraz osobiście w kwiaciarni, zaś informacje o wydarzeniu można znaleźć na internetowej stronie kwiaciarni oraz Galerii Bałtyckiej w okresie poprzedzającym warsztaty. Panie bardzo pomysłowe, uzdolnione i niezwykle sympatyczne. Udział w warsztatach bezpłatny. Polecam gorąco.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s