A na weekend polecam …

A właśnie, że nie teatrzyki. O nich też coś mam dziś do napisania, ale to za chwilę 😉

Teraz będę oryginalna i … Sea Park Sarbsko polecę, do którego wraz z testerami się w ten weekend wybieramy. Nie wiem jak foki, ale testerzy cieszą się bardzo na spotkanie z florą, fauną, foczymi pokazami oraz … wielkim placem zabaw. No niestety. Taki to wiek, że człowiek rozrywkę ponad naukę przedkłada 😉

Wszystkich dostępnych w Sea Parku atrakcji wymieniać nie będę, bo wygodniej po prostu wejść na stronę i sprawdzić. Skupię się na tych i w przyszłym tygodniu opiszę, które rzeczywiście na własne oczy widziane testerów zachwycą oraz na tych, które będą poza sezonem dostępne i z których ewentualna kiepska pogoda nas nie przegoni. Termin wycieczki trochę terminem ważności biletów (zakupionych latem na Grouponie) został wymuszony, ale nic to. Przynajmniej tłumów ludzi unikniemy oraz korków na drodze. Takie plusy jesiennych podróży.

Nasza wycieczka zaplanowana jest na 2 dni, tak więc z zapowiadanych trójmiejskich atrakcji w ten weekend nie skorzystamy, co nie stoi jednak na przeszkodzie, aby polecić na przykład Pierwszy Bal Dobroczynny dla dzieci w Hotelu Haffner w Sopocie, gdzie będzie się można bawić w ładnych wnętrzach i szczytnym celu (koszt -25 zł/os, godz. 15-18, niedziela 22.11).

Poza tym w sobotę 21.11.2015 r. w godz. 11-19 w Galerii Bałtyckiej wielka urodzinowa impreza Fistaszków, więc jeśli ktoś ma w planach zakupy, to można pożyteczne z przyjemnym dla dzieci połączyć. W planach konkursy, zabawy a wszystko w fistaszkowym stylu.

W ten weekend również w hali AmberExpo (przy PGE Arena) od godz. 10 4 Targi Gra i Zabawa czyli frajda dla miłośników planszówek. To atrakcja dla odrobinę starszej grupy wiekowej niż testerzy, ale i dla maluchów ponoć jakieś atrakcje są przewidziane.

Na koniec obiecane teatrzyki, których w każdy weekend w Trójmieście mamy wysyp. Z wygody i lokalnego patriotyzmu wraz z testerami od pewnego już czasu uczęszczamy na niedzielne przedstawienia do „Teatru w Blokowisku” organizowane przez Plamę. Cena przystępna (8 zł), czas trwania przedstawienia (ok. 45 min.) akuratny, aby testerów nie znudzić, przedstawienia raz lepsze raz odrobinę mniej ciekawe, ale … No właśnie.Ale.

„Ale” to kompletny brak kontroli organizatorów nad ilością wpuszczanych na salę osób, co prowadzi do sytuacji, kiedy w stosunkowo małej, mocno ogrzewanej sali znajduje się tłum ludzi z dziećmi zajmujący praktycznie każdy metr podłogi, co czyni ewentualną ewakuację przynajmniej mało bezpieczną. W tej sprawie spory minus dla Plamy i może czas na wprowadzenie pewnej z góry określonej ilości biletów lub internetowego systemu sprzedaży? Pewnie, że każdy, kto w zimny dzień już się z dzieckiem z domu ruszył, chciałby przedstawienie zobaczyć, czy to wystarczający powód, żeby każdemu sprzedać bilet ? My w każdym razie chwilowo z lokalnego patriotyzmu rezygnujemy i od przyszłego tygodnia będziemy testowali również inne teatrzyki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s