Fit Mama

Jak planowałyśmy, tak zrobiłyśmy.

W samo południe w sobotę dotarłyśmy z testerką do budynku Alchemii w Gdańsku, gdzie w recepcji Fitstacji zgłosiłyśmy swoją gotowość uczestniczenia w zajęciach pod hasłem „Fit Mama”. Pogoda była gorzej niż paskudna niestety i pechowo oprócz nas obu nikt więcej gotowości takiej nie zgłosił. Nic to jednak.

Niczym niezrażone wyruszyłyśmy na piętro do szatni, gdzie wielce przejęta testerka dokonała zamiany obuwia na sportowe i niczym rasowy bokser przed walką z ręcznikiem owiniętym dookoła szyi, ubrana w szykowny dres z wizerunkiem Puchatka misia, dzierżąc w dłoni butelkę wody mineralnej wmaszerowała na salę. Ogrom sali „ćwiczkowej” (jak powiada testerka) i wszechobecne lustra onieśmieliły ją, niestety, tylko na chwilę. Po minucie już cwałowała w kierunku piłek, kompletnie dezorganizując zaplanowaną przy muzyce rozgrzewkę.

IMG_20151114_132106

Pani prowadząca miła, profesjonalna i cierpliwa, co zważywszy na grupę docelową tych zajęć, musiało być głównym kryterium zatrudnienia. Coś tam próbowałyśmy podziałać, ale ogólnie nasze zajęcia sprowadzały się do uporczywego pozyskiwania uwagi testerki, która niczym łania śmigała od materacy do piłek, okien, hantli, gum i nie do końca zdawała sobie sprawę (mimo wcześniejszych tłumaczeń) ze swojej istotnej gimnastycznej roli.

IMG_20151114_121825

Reasumując – to mimo wszystko jeszcze zajęcia nie do końca dla nas, tym bardziej, że według trenerki zazwyczaj uczęszczają na nie mamy z dziećmi tak małymi, że można je niczym hantle podnosić. Testerka w charakterze hantla jest już mało przydatna, chyba że na głównej sali, gdzie fit panowie dźwigają ciężary, a jednocześnie zbyt młoda, aby w sposób bardziej sensowny w zbiorowych zajęciach uczestniczyć. No chyba, że byłoby więcej dzieciaków w jej wieku, więc zachęcam i jako stały bywalec Fitstacji będę na bieżąco o przekrój wiekowy na tych zajęciach pytać. Na razie zostaje po staremu, czyli dzieci do spania, mama „na ćwiczki” a bieganie nadal po salonie 😉

FIT Mama, Fitstacja, Gdańsk Al. Grunwaldzka 411, soboty, godz. 12:15, koszt 1 zajęć- 20 zł (za duet), dla posiadaczy karnetów – wejście wolne

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s