A na weekend polecam …

jesienny spacer w poszukiwaniu kasztanów i żołędzi oraz chwilę refleksji pod kątem możliwości ich przetworzenia i wykorzystania w pracach manualnych i zabawach z dziećmi. Brzmi skomplikowanie, a jak drucik proste 😉

Pomysłów i podpowiedzi znalazłam mnóstwo, przy czym najbardziej zauroczyła mnie gąsienica z kasztanów oraz ludziki z rączkami z zapałek, które również produkowałam z mamą jakieś … 30 lat temu.

Polecam też spacer do warzywnika po dynię i solidne przygotowanie sprzętu oraz przestrzeni do jej wydrążenia. W zeszłym roku nie robiliśmy jeszcze, więc będzie to testerów debiut.

A jeśli już przy dyni jesteśmy, to oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, że nadchodząca sobota to przede wszystkim Bale Halloweenowe. Od Gdyni do Pruszcza Gdańskiego, poprzez Sopot i Gdańsk – wszędzie w ten piątek oraz sobotę można się przebrać, przestraszyć, upiec ciasta, uszyć coś, wziąć udział w konkursach a nawet ponczu napić … Wybór atrakcji wyjątkowo szeroki.

My wraz z testerami z tego morza atrakcji wyłowiliśmy „Bal Halloween-owy” w Instytucie Dobrej Zabawy i na takową tam liczymy. Mamy już odpowiednie stroje i nastroje, a testerzy niecierpliwie przebierają nogami. Oj będzie się działo …

Interesująco wygląda również „Halloween Party nie na żarty” w Pracowni Koty na Płoty na terenie osiedla Garnizon, jednakże godziny, w których odbywać się będzie ta impreza, z przyczyn logistycznych niestety odpadają.

Niezależnie od osobistego podejścia jakie mamy do idei Halloweenowych bali, czy kłócą się one z naszą narodową tradycją czy nie, warto nie dramatyzować za bardzo i o tym dniu pomyśleć po prostu jako o okazji do dobrej zabawy dla dzieci. No a tradycję pielęgnować 1 listopada, mniej lub bardziej dokładnie tłumacząc idee tego święta i pozwalając na bycie pomocnikami w noszeniu zniczy i ostrożnym ich zapalaniu. U nas to się sprawdza.

Halloween dla najmłodszych, Instytut Dobrej Zabawy w Sopocie ul. 3 Maja 69C, 31.10.2015 r. godz. 16-18, rezerwacje e-mailem lub telefonicznie, cena 15 zł/os.

Halloween Party nie na żarty, Pracownia Koty na Płoty w Gdańsku ul. J. Słowackiego 19, 31.10.2015 r. godz. 10-13, rezerwacja e-mailem, cena 50 zł/os.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s