Weekendowych wspomnień czar

I już po weekendzie. A szkoda, bo tak pięknej pogody, jaką mieliśmy w sobotę, pewnie już długo nie zobaczymy.

Dlatego też naszą rodzinną sobotę kompletnie zdominowała rekreacja na świeżym powietrzu (tym razem Gdynia) oraz doskonała kuchnia Tawerny Orłowskiej. Ale o tym następnym razem.

Niedziela za to upłynęła nam pod znakiem wyborów. I to wcale nie dlatego, że jesteśmy wraz z testerami jakoś bardziej niż przeciętny obywatel politycznie zaangażowani, ale dlatego że tata testerów zasiadał w jednej z komisji wyborczych, a moim zadaniem było znalezienie atrakcji, która zainteresuje testerów i jednocześnie pozwoli na ich jednoosobowe ogarnięcie. Tak, zgadza się – poszliśmy na łatwiznę, czyli na LEGO do Galerii Bałtyckiej 😉

IMG_20151025_121052(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Jako wprawieni w bojach galerianie mamy swoje wydeptane ścieżki z pominięciem tych, które niosą realne zagrożenia („Mamo, tu też są lody ! Mamo, chcemy do kulkowni !), świadomość wysokiej temperatury oraz rozmieszczenia toalet, więc takie imprezy jak weekendowe LEGO to dla nas na szczęście „bułka z masłem”.

IMG_20151025_110839(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Impreza zorganizowana byłą bardzo dobrze, z pomysłem i rozmachem, a rozrywki zarówno dla maluszków w strefie Lego Duplo, wielbicielek różowego koloru, mini domków, mini szczotek do włosów i innych tego typu gadżetów (czyli Lego Friends) jak i nastolatków w strefie Lego Technics.

IMG_20151025_103827(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Wszędzie byliśmy, wszystkiego spróbowaliśmy, a przybycie tam z samego rana jeszcze przed tłumami, które w okolicach godziny 12 szczelnie opanowały oba poziomy parkingowe, było pomysłem wręcz doskonałym.

IMG_20151025_122509(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Dzieci bawiły się dobrze, rodzice też, choć nie wszyscy, bo można było również u niektórych zaobserwować odruchy właściwe ludziom pierwotnym, czyli przepychanie się, podbieranie klocków z innych stołów oraz proceder wysyłania dzieci trzeci raz z tą samą budowlą po następną nagrodę do kolejnej hostessy. W takich momentach człowiek uświadamia sobie pochodzenie sporej części zachowań z taką pieczołowitością tępionych później u dzieci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s