A na weekend polecam …

dobrą książkę, ciepłą kawę i nianię do dzieci. Babcia też może być i nawet wychodzi taniej, ale czasem trudniej ją zmotywować i w wolny weekend trafić.

A dla tych, którzy jednak samodzielnie postanowili się z życiem rodzinnym w ten weekend zmierzyć, na dobry początek dobrego dnia smaczne śniadanie proponuję. Najlepiej robione wspólnie z dziećmi, bo co prawda proces wytwórczy przeciągnąć się może nawet do wczesnego obiadu, ale radość i satysfakcja nie do opisania, a bałagan jednak mniejszy niż na przykład po wspólnym robieniu obiadu.

Dalej będzie już gorzej, bo wraz z nastaniem jesieni wszystkie atrakcja „na mieście” albo prawie wszystkie niczym kamfora wyparowały. Nie zniknął na szczęście Park Oliwski i plaże, więc tam prawdopodobniej nasze kroki skierujemy, o ile pogoda nas nie wystraszy.

Jeśli wystraszy – mamy plan awaryjny pod hasłem „goście” czyli przyjmujemy i odwiedzamy. Mamy też w planie zabawy „bardzo awaryjne” czyli takie, żeby na chwilę usiąść albo przeczytać coś na etapie, kiedy testerów już własne towarzystwo i wspólne zabawy znudzą. Sprawdzają się zawsze – zabawa w czesanie (mnie niestety) oraz w wujka Mateusza z pogotowia czyli bandażowanie kończyn, zakładanie usztywnienia i takie tam zabiegi (z wyłączeniem tych operacyjnych oraz innych, połączonych z naruszeniem integralności ciała ma się rozumieć).

Dla zdeterminowanych do wyjścia z domu i żądnych artystycznych wrażeń – teatrzyki dziecięce nadal na rosnącej fali. Dostępne prawie wszędzie – od Redy po Gdańsk Główny. No i poranki w kinach, to też całkiem dobry wybór.

A poza tym nie ma nic. A będzie jeszcze mniej. Tak że przyjemnej jesieni życzymy 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s