Teatr w Blokowisku

i to w takim najprawdziwszym, wśród wieżowców ze ścianami w ulubione przez testerów murale.

Pawilon, w którym teatr się mieści jest niepozorny, parterowy, w samym sercu Zaspy ale warto to miejsce zapamiętać jako rzeczywiście przyjazne dzieciom. Sala teatralna zbyt duża nie jest, wystrój raczej skromny, to samo scenografia, akustyka również taka sobie, ale ceny biletów w porównaniu z innymi teatrami naprawdę przystępne, zaś panowie Kminek i Koperek jako aktorzy w „Byczku Fernando” bardzo zaangażowani i z fantastycznym podejściem do dzieci.

IMG_20151011_170542(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Spektakle oglądać można z dwóch poziomów – z krzesła albo z poduszek rozłożonych pod samą sceną. Bilety do nabycia w kasie przed spektaklem. Sala na moje niewprawne oko zdolna pomieścić ok. 80 osób. Sztuka na której byliśmy („Byczek Fernando”) to dobry wybór również dla maluszków takich jak nasi testerzy, bo trwało ok. 50 minut czyli dokładnie tyle, ile dali radę wysiedzieć na poduszkach wśród dzieci nie tracąc zainteresowania fabułą oraz zdrowego rozsądku 😉 Nadto udało nam się zanotować pewien postęp w zakresie tematu „empatia” (czyli taki niespodziewany gratis) – tester z dumą i powagą wszedł w rolę starszego brata, poprawiał siostrze poduszkę pod pupą, a jak wystraszyła się byka, to za rączkę ją do nas przyprowadził, po czym samodzielnie na swoje miejsce powrócił. Czyli sztuka naprawdę łagodzi obyczaje 😉

Usytuowanie teatru z jednej strony jest świetne, bo część widzów na przedstawienie dotarła pieszo z okolicznych bloków, przy czym dało się zauważyć wśród nich grupę stałych bywalców, a z drugiej nie do końca dla „przyjezdnych” dobre, bo szanse na zaparkowanie samochodu w pobliżu teatru są raczej niewielkie i maleją z każdą minutą dzielącą nas od przedstawienia.

W każdym razie nam się podobało i wrócimy tam na pewno. Tym bardziej, że niedzielne przedstawienia dla dzieci odbywać się mają aż do wiosny, a w sali jest przyjemnie i ciepło 😉

IMG_20151011_183852(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Teatr w blokowisku, ul. Pilotów 11, Gdańsk – Zaspa, cena biletu – 8 zł/os (dzieci do lat 3 gratis). Płatność gotówką. Przedstawienia dla dzieci – niedziela, godz. 17:00. Repertuar na stronie internetowej teatru.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s