Zajęcia na Wydziale Zabaw

jako przedmiot obowiązkowy. Do zaliczenia jeden raz w semestrze minimum, a w zimowym to nawet i kilka razy.

IMG_20150927_182010(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

A mowa o Wydziale Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Nie wyrywałam się wcześniej z tym tematem, bo miałam wrażenie, że wszyscy wiedzą i pewnie już przetestowali, ale chyba jednak mylne było to wrażenie.

IMG_20150927_184512(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Nasza ostatnia wizyta na Wydziale Zabaw miała miejsce oczywiście przy okazji wizyty na Blog Forum Gdańsk 2015 czyli w niedzielę 27.09. w godzinach bardzo już popołudniowych. Może to dlatego udało nam się po raz pierwszy mieć całą wielką salę zabaw na wyłączność.

IMG_20150927_182955IMG_20150927_183236
(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Sala jest istotnie sporych rozmiarów (400 m2), ciekawie zaprojektowana, jest wiele stanowisk mobilnych, gdzie można samodzielnie wprowadzić ogromny statek do portu, załadować na niego towar, pobawić się w operatora dźwigu, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, wysłać list w butelce (a właściwie kapsule) do miłych pań z obsługi, tworzyć i niszczyć budowle z ogromnych klocków, wejść do latarni morskiej i …  chyba wszystkich atrakcji nie wymieniłam. Dla najmłodszych gości Wydziału Zabaw jest też sporych rozmiarów statek ze zjeżdżalnią oraz basenem z piłeczkami, a także całkiem dużo miejsca na bieganie i przeciskanie się przez rury w specjalnie do tego celu stworzonej konstrukcji umieszczonej pod sufitem.

Wizyta w Wydziale Zabaw ma też ewidentnie walor edukacyjny. Klimat portowy, kilka nawiązań do idei „Solidarności”, a wszystko to w naprawdę ładnym i przyjaznym dzieciom wnętrzu. Jest to na pewno lepsza alternatywa dla wszelkich „kulkowni”w galeriach handlowych, tylko na zakupy nie można tam liczyć 😉

IMG_20150927_185459(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Wydział Zabaw czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 10 – 18, a od maja do września w godz. 10 – 20. Cenowo bardzo przystępnie, bo 5 zł dla 1 dziecka z opiekunem (posiadacze Karty Dużej Rodziny – 2,50 zł). Wejścia odbywają się zawsze o pełnej godzinie i trwają 60 minut. Bilety do nabycia w automacie przy wejściu. Z czystym sumieniem polecam. Dodatkowy bonus – możliwość zwiedzenia budynku ECS oraz wystawy. Robi wrażenie. Większe i lepsze niż z zewnątrz. Warto się samemu przekonać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s