Naleśniki w „Manekinie”

Jadąc Aleją Grunwaldzką w Gdańsku obiadową porą wielokrotnie patrząc na restaurację „Manekin” (nieopodal Wydziału Prawa i Administracji UG) oraz wężyk ludzi czekających na wolny stolik, zastanawiałam się co tam muszą podawać, skoro oni praktycznie zawsze tam stoją. Aż wreszcie w pewną wrześniową niedzielę postanowiłam wraz z testerami temat ten zgłębić osobiście przy okazji spożycia rodzinnego obiadu.

Zajęliśmy ostatni wolny stolik (godz. 13:00), a zaraz po nas natarły tłumy chętnych na naleśnikowe wariacje i z bliska zobaczyliśmy sławetny kolejkowy ogon. Kelner pojawił się błyskawicznie, napoje od razu a na zamówione przez nas dania nie czekaliśmy dłużej niż 15 minut.

Na temat menu nie będę się rozwodzić (szczegóły w lokalu i na stronie internetowej), smakoszem wielkim nie jestem, do grona blogerów kulinarnych nie pretenduję, ale powiem tak – nie dość, że i nam i testerom smakowało i najedliśmy się do syta, to za obiad dla 4 osób (2 rosoły, 3 naleśniki, kwaterka wina) zapłaciliśmy ok. 60 zł. Czyli jak na trójmiejskie standardy – raczej mało. A takiego pysznego rosołu z makaronem z ciasta naleśnikowego dawno nie jadłam, albo nawet wcale.

Do tematu dziecięcej „infrastruktury” przechodząc, to w łazience jest solidny przewijak, a dla dzieci specjalny kącik z tablicą, klockami, książeczkami i innymi gadżetami. Dużych rozmiarów nie jest, ale bardzo pomysłowy, w stylu morskim, z kołem sterowym, które zachwyciło testerów. „Manekin” nie reklamuje się zresztą jako lokal stricte familijny,więc nie ma podstaw do tego, aby oczekiwać od nich więcej. Oczekiwać za to można na pewno pysznego jedzenia, przyjaznej obsługi i dość sporego oblężenia, ale to ostatnie, to tylko potwierdzenie dwóch poprzednich atutów.

Reasumując – pojawił się na naszej prywatnej testerskiej liście przebojów (i to od razu na wysokiej pozycji) nowy lokal gastronomiczny, który będziemy często odwiedzać i polecić z czystym sumieniem możemy.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s