Park Edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby

czyli gigantyczne węże, kosmate pająki, ruchliwe jaszczurki, olbrzymie ryby, puszyste króliki …

IMG_20150913_113817(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Długo można byłoby wymieniać, bo ilość okazów jest rzeczywiście imponująca, a miejsce zaskoczyło mnie pozytywnie pod każdym względem. No może za wyjątkiem braku możliwości płatności kartą, ale i z tym sobie poradziliśmy 😉

Park Edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby znajduje się niedaleko Sierakowic, w miejscowości Tuchlino 50B koło Sierakowic, czyli jakąś godzinę jazdy autem z Gdańska. Oprócz płazów, gadów, ryb, ptaków oraz ssaków, na terenie parku jest również kino 3D, gdzie testerzy z autentycznym zaciekawieniem na twarzy wytrzymali całe 37 minut filmu o dinozaurach. Jest również kawiarenka, gdzie oprócz kawy i ciasta, zjeść można też obiad. Całość żywej ekspozycji znajduje się w ogrzewanym pomieszczeniu, pod dachem, więc ewentualne kiepskie warunki atmosferyczne również nie stoją na przeszkodzie w organizacji wycieczki. Przed budynkiem znajduje się plac zabaw, więc i tam można spędzić trochę czasu.

Bardzo duży plus to przemili pracownicy, którzy nie tylko opowiadają ciekawostki o wybranych gatunkach zwierząt, ale też umożliwiają zwiedzającym bezpośredni kontakt z wybranymi okazami. Dzięki temu ku wielkiej radości testerów miałam na sobie przez chwilę „żywą broszkę” w postaci jaszczurki, a wszyscy mogliśmy się przekonać jaki miły w dotyku może być wąż 😉

IMG_20150913_112827

IMG_20150913_123530

3miastookiemmamy.wordpress.com

W naszym prywatnym rankingu parków edukacyjnych ZOO – Egzotyczne Kaszuby plasuje się bardzo wysoko i z całą pewnością będąc w tamtej okolicy na pewno go jeszcze odwiedzimy.

IMG_20150913_114522IMG_20150913_113420

(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Na samo zwiedzanie parku można śmiało założyć 1-1,5 godziny, film w kinie to kolejne 45 minut, więc 2 godziny to optymalny czas, jaki należy zarezerwować. Bilety zakupiliśmy w ramach Groupona i wyniosły nas niewiele ponad 30zł za całą naszą czwórkę. Standardowa cena to 15 zł osoba dorosła, 10 zł dziecko (dzieci do lat 3 gratis), ale istnieje również możliwość zakupu biletów rodzinnych oraz „premium”, które zapewniają też towarzystwo przewodnika, posiłek oraz seans w kinie 3D.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s