Z wizytą w „Malinowym Ogrodzie”

Jako że nasza niedzielna wycieczka PKM-ką obejmowała również pobyt w Gdańsku Osowej, wykorzystaliśmy okazję do odwiedzenia miejsca, o którym sporo słyszałam w kontekście restauracji „przyjaznej dzieciom”, a w którym nigdy wcześniej nie byliśmy. A że pora była akurat obiadowa, to lepiej być nie mogło.

Lokal jakoś mnie nie uwiódł niestety, chociaż przyznać trzeba jedno – jedzenie bardzo dobre, a porcje (nawet te dla dzieci) solidne. Ceny nie są najniższe, ale mieszczą się w granicach do zaakceptowania dla 4-osobowej rodziny utrzymywanej przez dwoje pracujących rodziców, tym bardziej, że tak wykwintnie codziennie nie jadamy niestety 😉

IMG_20150906_144232(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Styl „niczym w starym dworku” może i nie w każdy gust trafia, ale – biorąc pod uwagę frekwencję – ma całkiem pokaźne grono sympatyków. Czysto, schludnie, przemiłe panie kelnerki, ale …

Właśnie, przechodzimy do tego „ale”. Jak na restaurację z certyfikatem „przyjazna dzieciom”, to kącik zabaw nie dość, że jest mały i wyposażony skromnie, to prosiłby się o jakiś remont i bardziej przyjazną dla młodych klientów aranżację. Wybór zabawek, książeczek itp. raczej niewielki, a szkoda, bo dzieciaków bywa tam naprawdę sporo. Sytuację ratuje przemiła pani animatorka (obecna w każdy weekend), która stara się zabawiać dzieci, ale deficyt miejsca oraz rekwizytów, też jakoś specjalnie rozwinąć się jej nie pozwolił.

Podobny, ale jeszcze bardziej mikry kącik zabaw znajduje się na I piętrze restauracji, które – w moim odczuciu – ze względu an schody oraz poręcze z bardzo szeroko rozstawionymi barierkami, gdzie spokojnie mieściły się głowy oraz tułowie moich niesfornych dzieci, powinno być raczej miejscem dla gości poszukujących intymności i ciszy.

Zaznaczyć należy, że restauracja dysponuje również dużym ogrodem, więc przy ładnej pogodzie zapewne jest miejscem bardziej przyjaznym dzieciom.

Reasumując, można „Malinowy Ogród” z dziećmi odwiedzić, jeśli chcemy zjeść naprawdę smaczny obiad, ale jako miejsce „przyjazne dzieciom” w naszym prywatnym rankingu plasuje się zdecydowanie poza pierwszą piątką.

Restauracja „Malinowy Ogród”, Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s