Pomorskiej Kolei Metropolitalnej testowanie

Niedzielna pogoda nie zachęcała do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu, więc zamiast zapowiadanej kolejki linowej w Gdyni, postanowiliśmy przetestować inną kolejkę – nową PKM-kę.

Testowanie rozpoczęliśmy przed godz. 11.00 na stacji Gdańsk – Wrzeszcz, gdzie dzięki wybitnie niezorientowanej pani w kasie, która przez niemal 15 minut nie była w stanie (albo była sabotażystka;-)) sprzedać nam właściwego biletu (uwzględniającego wizyty na lotnisku oraz w Osowej), spóźniliśmy się na kolejkę
i testerzy przez pół godziny testowali poczekalnię oraz naszą cierpliwość.

Ciąg dalszy był równie mało udany, bo rozkład jazdy obarczony jest błędami
i kolejka owszem, nadjechała, ale nie na peron drugi (jak widniało na wydruku) tylko na pierwszy, więc z testerami pod pachą musieliśmy w trybie pilnym przebiec na sąsiedni peron (2x schody!).

Wnętrze – całkiem przyjazne. Siedzenia sporych rozmiarów, okna duże i jeszcze czyste. Wagony solidnie wytłumione, co podnosi komfort podróży. Jedyna rzecz, która nas zadziwiła to długość składu, albo raczej brak tej spodziewanej długości, bo PKM-ka to taki dłuższy tramwaj zaledwie i już wczoraj dało się odczuć przedsmak tłoku, który będzie tam panował w normalnie dni w godzinach szczytu.

IMG_20150906_153648 (C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Testerzy byli spokojni i podróżą zaciekawieni, bo tu ulica, tu woda, tu polana
i konie skubiące trawę. Krajobraz faktycznie taki sielski w porównaniu z tym,
co przez okna poczciwej SKM-ki widać.

Przystanek na lotnisku dzieci przyjęły z zainteresowaniem, jednak z uwagi na brak platformy widokowej, trudno było nam te 30 minut jakoś sensownie zapełnić.

IMG_20150906_121328

(C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Kolejna przerwa to Osowa i wizyta w „Malinowym ogrodzie”, ale o to już materiał na odrębny wpis. Z Osowej wyruszyliśmy w powrotną drogę, gdzie przemiły pan konduktor zatrzymał kolejkę dla naszej spóźnialskiej ekipy (ze względu na 0późniony o 8 minut autobus), czym zatarł złe wrażenie z pechowego początku podróży.

Czas wycieczki – prawie 4 godziny. Koszt – 16 zł (2 dobowe bilety  strefowe, dzieci do lat 4 gratis). Wrażenia – bardzo pozytywne. Niektórych na końcu, w progach domu rodzinnego zmorzył sen;-)

IMG_20150906_155710   (C) 3miastookiemmamy.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s