Nowa Holandia

Tak się zastanawiam czy to jeszcze okolice Trójmiasta, ale z racji faktu, że to tylko godzina jazdy autem z Gdańska, to postanowiłam  ją do „okolic” zaliczyć.

Czy warto jechać ? Warto ! Najlepiej przy pięknej pogodzie, bez deszczu i raczej z samego rana, bo przy okazji naszej niedzielnej wizyty tam, odniosłam wrażenie, że przynajmniej kilka tysięcy Polaków jest również tego samego zdania.

Na szczęście obszar olbrzymi i dobrze rozplanowany, stąd mimo ogromnej frekwencji człowiek ma szansę poczuć się swobodnie. Co tam jest ? Łatwiej byłoby wyliczyć rzeczy, których tam nie ma, ale gdybym miała wymienić najciekawsze zdaniem „testerów”atrakcje, to byłyby to: „dmuchańce” a w tym sławna zjeżdżalnia lew – gigant (tutaj apel – uwaga na kolana i łokcie, odzież z długimi nogawkami/ rękawami zdecydowanie polecana) , basen z kulkami, kucyki, rejs statkiem, mruczące potwory wielkich rozmiarów, mały kangur w mini ZOO, moczenie rączek w wodzie w ramach poszukiwania złota, park maszyn na monety 2 – złotowe (warto wcześniej zbierać), no i rowery wodne w kształcie aut, na które niestety załapać nam się nie udało z uwagi na ilość osób chętnych.

plan_terenu

Odnośnie płatności – osobiście polecam zakup biletów na Grouponie. Bilet jest bez limitu czasu, dostaje się opaskę na rękę, z którą można bez problemów wchodzić i wychodzić z terenu parku, a wszystkie atrakcje (oprócz rowerów wodnych i wspomnianych „maszyn”)  są już zawarte w cenie biletu.

Normalna cena biletu to 24 zł osoba dorosła, 20 zł bilet ulgowy, 60 zł bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych z 1 dzieckiem.

IMG_20150816_164010 IMG_20150816_164104

Na terenie parku są gęsto rozmieszczone toalety oraz punkty gastronomiczne z lodami, napojami, frytkami itp., a na zwolenników tradycyjnego obiadu czeka znajdująca się tuż obok bramy wejściowej karczma z klimatyzowanymi salami.

Wycieczka zdecydowanie na cały dzień. Sen dziecka w drodze powrotnej gwarantowany.

RPR-informator-turystyczny-2015

IMG_20150816_130234

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s